rozmiar czcionki: A | A | AKonkurs o Nagrodę Marszałka rozstrzygnięty

Dodano: 26-01-2010

W ostatnią sobotę 23 stycznia odbył się finał jubileuszowych X Zimowych Spotkań Tanecznych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Laureatem finansowej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego został Zespół „Street Dance Academy” z Wrocławia.

[więcej]

Opera Wrocławska rozpoczyna Międzynarodowy Rok Chopinowski

Dodano: 25-01-2010

Wrocławska Opera zaprasza na premierę „Chopin” Giacomo Orefice, którą zainauguruje obchody Międzynarodowego Roku Chopinowskiego. Premiera opery odbędzie się 30 stycznia.

[więcej]

Koncert na rzecz walki z ubóstwem

Dodano: 25-01-2010

15 lutego Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbędzie się koncert inaugurujący Europejski Rok Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Koncert Kolęd Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Dodano: 22-01-2010

9 stycznia br. w Bazylice Garnizonowej odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Publiczność wysłuchała pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu solistów i Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: Metropolita Wrocławski Jego Ekscelencja Ks. Abp. Marian Gołębiewski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]

Trwają prace inwestycyjne w dolnośląskich instytucjach kultury

Dodano: 20-01-2010

Opera Wrocławska i wałbrzyski Teatr Dramatyczny przygotowują się do remontów. Zarząd Województwa uruchomił dziś kolejne pieniądze na ten cel. Oba zadania się działaniami wieloletnimi, wpisanymi na listę najważniejszych zadań Samorządu (Wieloletni Program Inwestycyjny).

[więcej]

III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych

Dodano: 08-01-2010

W dniach 27-28 listopada 2009 roku w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu odbył się III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych dla uczniów szkół muzycznych II stopnia.

[więcej]

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie

Dodano: 05-01-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji w roku 2010 na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru.

[więcej]