rozmiar czcionki: A | A | AMagaprodukcja Operowa - Turandot

Dodano: 14-05-2010

Instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego - Opera Wrocławska w czerwcu pokaże nową superprodukcję. Będzie to „Turandot” Giacomo Pucciniego. Tym razem widowisko odbędzie się na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.Spektakle odbędą się 18, 19 i 20 czerwca. Na tę premierę Opera Wrocławska otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 622 tys. zł....

[więcej]

Już w ten weekend Noc Muzeów

Dodano: 13-05-2010

Gratka dla nocnych marków, miłośników sztuki i historii. Już w ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę otwarte do bezpłatnego zwiedzania będą muzea w całym kraju. My zapraszamy do odwiedzenia jednostek Samorządu Województwa Dolnośląskiego. A będzie co zwiedzać.

[więcej]

Maj z Muzyką Dawną

Dodano: 12-05-2010

17 maja rozpocznie się XIX już Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z tą ciekawą ofertą kulturalną.

[więcej]

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dodano: 12-05-2010

12 maja już po raz siódmy obchodzony jest Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne uroczystości odbyły się w siedzibie Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Nagrody dla najlepszych bibliotekarzy przyznał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]

XI Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych STONOGA

Dodano: 12-05-2010

28 maja o godz. 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbędzie się XI Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych STONOGA.

[więcej]

IV Wrocławski Festiwal Wysokich Temperatur

Dodano: 06-05-2010

Pokazy, warsztaty, sympozja – to tylko część z atrakcji, jakie na 15 maja przygotowali organizatorzy IV już Wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur. Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Coraz bliżej uczty kinomanów

Dodano: 05-05-2010

11 dni, 480 filmów z 50 krajów i tysiące widzów - tak zapowiada się 10. jubileuszowa edycja festiwalu kinomanów - Era Nowe Horyzonty. Pierwsze projekcje już 22 lipca.

[więcej]