rozmiar czcionki: A | A | ALegniczanin w finale 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!

Dodano: 18-05-2010

W dniach 14-15 maja br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyły się eliminacje dolnośląskie 55. OKR. W eliminacjach wystąpiło ponad 50 osób z całego województwa, w tym sześciu laureatów kwietniowych eliminacji rejonowych w Legnicy, są to: cztery osoby z Legnicy: Henryk Grzywa, Katarzyna Rutowska, Olga Mazur i Dawid Skrzypczak oraz Izabela Jackiewicz z Jawora i Piotr Zembroń z Lubina.

[więcej]

Dni Austrii we Wrocławiu

Dodano: 17-05-2010

Dziś we Wrocławiu rozpoczynają się Dni Austrii. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom kultury i wiedzy o Austrii.

[więcej]

Magaprodukcja Operowa - Turandot

Dodano: 14-05-2010

Instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego - Opera Wrocławska w czerwcu pokaże nową superprodukcję. Będzie to „Turandot” Giacomo Pucciniego. Tym razem widowisko odbędzie się na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.Spektakle odbędą się 18, 19 i 20 czerwca. Na tę premierę Opera Wrocławska otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 622 tys. zł....

[więcej]

Już w ten weekend Noc Muzeów

Dodano: 13-05-2010

Gratka dla nocnych marków, miłośników sztuki i historii. Już w ten weekend, w nocy z soboty na niedzielę otwarte do bezpłatnego zwiedzania będą muzea w całym kraju. My zapraszamy do odwiedzenia jednostek Samorządu Województwa Dolnośląskiego. A będzie co zwiedzać.

[więcej]

Maj z Muzyką Dawną

Dodano: 12-05-2010

17 maja rozpocznie się XIX już Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z tą ciekawą ofertą kulturalną.

[więcej]

Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dodano: 12-05-2010

12 maja już po raz siódmy obchodzony jest Dolnośląski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tegoroczne uroczystości odbyły się w siedzibie Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Nagrody dla najlepszych bibliotekarzy przyznał Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński.

[więcej]

XI Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych STONOGA

Dodano: 12-05-2010

28 maja o godz. 10.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbędzie się XI Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych STONOGA.

[więcej]