rozmiar czcionki: A | A | AXIX Wojewódzkie Spotkania Artystyczne Klubów Seniora

08.12.2009 14:35

Trzynaście zespołów z Dolnego Śląska wystąpiło 21 listopada 2009 roku w Piławie Górnej na XVI Wojewódzkich Artystycznych Spotkaniach Klubów Seniora. Imprezę zgodnie uznano za jedno ciekawszych wydarzeń kulturalnych jesiennego sezonu. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W roli gospodarza wystąpiła Kapela Miejska z Piławy Górnej, która otworzyła spotkania. Skoczne dźwięki rozgrzały publiczność, później było już tylko coraz goręcej. Choć imprezę utrzymano w konwencji przeglądu a nie konkursu, wyraźnie można było dostrzec, że zespoły ze sobą rywalizują.

Scena Miejskiego Ośrodka Kultury w Piławie Górnej na kilka godzin stała się strefą sztuki popularnej i dobrego humoru. Prezentowano na niej skecze kabaretowe, piosenki ludowe, estradowe oraz biesiadne.

Wystąpiły zespoły takie jak: „Siwy Włos” z Piławy Górnej, „Porębiok” z Oławy, „Grodzianie” z Niemczy, „Tęcza” z Dzierżoniowa, „Akord” ze Świebodzic, „Con Moto” z Dzierżoniowa, „Macieje” z Ostroszowic, „Cord” z Piławy Dolnej, „Czerwona Jarzębina” z Bielawy, „Wrzos” z Lubawki, „Jarzębina” z Kobierzyc, „Retro” ze Strzegomia oraz „Górzanie” z Piławy Górnej.

Po części artystycznej uczestnicy XVI Wojewódzkich Spotkań Klubów Seniora udali się do szkoły podstawowej na Bal Seniora.

Organizatorem tegorocznych spotkań były: Miejski Ośrodek Kultury w Piławie Górnej, Urząd Miasta w Piławie Górnej, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.