rozmiar czcionki: A | A | AKonferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Dolnośląska Stolica Kultury”

19.12.2017 14:34

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Sali Widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pn. Dolnośląska Stolica Kultury skierowanego do powiatów Dolnego Śląska w 2017 roku.

Organizatorem był laureat tegorocznego konkursu – Powiat Złotoryjski.

W uroczystej gali uczestniczył Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za sprawy kultury. Na jego ręce organizatorzy złożyli specjalne podziękowania za bardzo dobrą współpracę i wsparcie Urzędu w promowanie kultury na Dolnym Śląsku.

W ceremonii zamknięcia uczestniczyły również: radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwiga Szeląg, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego Julita Zaprucka i zastępca dyrektora Małgorzata Sroczyńska-Kordys. Powiat Złotoryjski reprezentował Starosta Ryszard Raszkiewicz. Na uroczystość przybyli też licznie przedstawiciele stowarzyszeń, samorządów oraz instytucji i organizacji, które współpracowały przy realizacji tegorocznego programu w postaci kilkunastu zrealizowanych przedsięwzięć kulturalnych na terenie Powiatu Złotoryjskiego. Wręczono im listy gratulacyjne oraz pamiątkowe statuetki w formie „klucza do kultury dolnośląskiej”.

Oprawę artystyczną zapewnił działający od 1959 r. przy Katedrze Filologii Słowiańskiej Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”. Występ zespołu był prawdziwą, niepowtarzalną, dwugodzinną ucztą pełną barw, muzyki i ekspresji młodych artystów na scenie. To znakomite widowisko, o bardzo wysokim poziomie artystycznym, zachwyciło nie tylko miłośników folkloru, ale wszystkich, którym szczególnie bliskie sercu są muzyka, śpiew i taniec.