rozmiar czcionki: A | A | AIV Wrocławski Festiwal Wysokich Temperatur

06.05.2010 14:49

Pokazy, warsztaty, sympozja – to tylko część z atrakcji, jakie na 15 maja przygotowali organizatorzy IV już Wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur. Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Wrocławski Festiwal Wysokich Temperatur jest owocem działania grupy młodych artystów: studentów, absolwentów i dydaktyków Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz stowarzyszenia na rzecz wspierania młodych artystów Grawiton.

Inspiracją do zorganizowania Festiwalu była wspólna fascynacja możliwościami i magią ognia w procesie twórczym z takimi tworzywami jak metal, szkło czy ceramika. Podczas Festiwalu odbywają się pokazy, warsztaty i wykłady dotyczące tych obszarów sztuki.

Festiwal odbywa się w malowniczym ogrodzie Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta i jest wydarzeniem otwartym, dlatego uczestniczą w nim nie tylko artyści, ale również mieszkańcy Wrocławia, którzy przychodzą tu całymi rodzinami.

Głównym celem Festiwalu jest dzielenie się doświadczeniami związanymi z artystyczną pracą z ogniem. Dlatego zapraszani są artyści z Polski i całego świata, prawdziwi mistrzowie pracy z ogniem: Livio Serena, (Murano), Seung Woog Kim (Korea), Michael Flynn (UK), Rick Batten (USA), Ryszard Mazur, Piotr Kukla, Lucjan Tutaj.

W tym roku Festiwal odbędzie się już po raz czwarty i jak zwykle będzie obfitował w atrakcje, również specjalnie przygotowane dla najmłodszych widzów.

Zapraszamy 15 maja 2010 (sobota) do ogrodu Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta 19-21, wstęp wolny.

Więcej o Festiwalu oraz szczegółowy plan na www.fwt.wroclaw.pl