rozmiar czcionki: A | A | A

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego...

Dodano: 19-02-2018

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozpoczyna cykl konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030, które potrwają od dziś do 26 marca 2018 r.

[więcej]

Ponad 32 mln zł na rozwój obszarów wiejskich

Dodano: 19-02-2018

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekaże kolejną pulę funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. O środki na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" oraz „Ochronę zabytków i budownictwa tradycyjnego” będzie można ubiegać się od 12 marca.

[więcej]

Wizyta Ambasadora Japonii

Dodano: 16-02-2018

Polsko – Japońsko współpraca gospodarcza, umowa o wolnym handlu, inwestycje KGHM w Chile, inwestycje Japońskich firm na Dolnym Śląsku oraz współpraca uczelni wyższych to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Michalaka z Ambasadorem Japonii Shigeo Matsutomi.

[więcej]

W Nowogrodźcu powstanie Dom Opieki Specjalistycznej

Dodano: 13-02-2018

Budynek dawnego szpitala św. Józefa w Nowogrodźcu przy ul. Cichej 4 przejdzie gruntowny remont na potrzeby utworzenia Domu Opieki Specjalistycznej. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę na dofinansowanie unijne tego projektu.

[więcej]

Gmina Lubawka ma nową halę sportową

Dodano: 13-02-2018

W ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej na lata 2016-2018 gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę sali gimnastycznej. W minioną sobotę wicemarszałek Iwona Krawczyk uczestniczyła w oficjalnym otwarciu hali.

[więcej]

Inauguracja Roku Rzeki Odry

Dodano: 12-02-2018

Dolnośląski Rok Rzeki Odry to inicjatywa, która pozwoli na promowanie naszej największej rzeki, jako ważnego elementu budowania potencjału gospodarczego, turystycznego i społecznego. Dziś w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego marszałek Cezary Przybylski wraz z Przewodniczącym Sejmiku Dolnośląskiego Pawłem Wróblewskim uroczyście zainaugurowali cykl wielu wydarzeń związanych z tą samorządową inicjatywą.

[więcej]

Dotacje na organizację imprez sportowych i turystycznych wręczone

Dodano: 12-02-2018

W czwartek 8 lutego marszałek Cezary Przybylski wraz z wicemarszałek Iwoną Krawczyk uczestniczyli w spotkaniu beneficjentów, którzy uzyskali dotacje na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, upowszechniania turystyki i walorów turystycznych regionu oraz wyznaczanie nowych i renowację istniejących szlaków turystycznych i tematycznych na Dolnym Śląsku w 2018 roku.

[więcej]