rozmiar czcionki: A | A | A

Najnowocześniejsze w kraju Centrum Leczenia Chorób Piersi otwarte!

Dodano: 26-05-2017

Budowa pierwszego w regionie Centrum Chorób Piersi dobiegła końca. Od dziś pacjentki będą miały zapewnione kompleksowe leczenie nowotworów na każdym etapie choroby w nowym Breast Unit przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu. To największy w kraju szpital zbudowany w systemie modułowym. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 40 mln zł.

[więcej]

Konferencja pn. „S3 – D11 - wspólnie dla transeuropejskich powiązań transportowych”

Dodano: 26-05-2017

Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej NOVUM zapraszają na konferencję, która odbędzie się 30 maja 2017 r. w Gościńcu nad Bukówką, ul. Widokowa 10, w Miszkowicach (gmina Lubawka). Wydarzenie to stanowi kontynuację inicjatywy podjętej przez samorządy polskie i czeskie, która znalazła swoje odzwierciedlenie w „Deklaracji współpracy” podpisanej w Lubawce w 2015 roku.

[więcej]

Nowy format promocji gospodarczej regionu

Dodano: 26-05-2017

Gry logiczne i ekonomiczne, bolid wyścigowy, roboty pracujące pod wodą i wiele wynalazków z dziedziny nowych technologii – to wszystko dzieła studentów zrzeszonych w kołach naukowych Politechniki Wrocławskiej. Dzięki porozumieniu podpisanemu dzisiaj przez marszałka Cezarego Przybylskiego i profesora Cezarego Madryasa, Rektora Politechniki Wrocławskiej, młodzi naukowcy i ich dokonania pomogą promować Dolny Śląsk.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska z Holandią

Dodano: 26-05-2017

Inwestycje holenderskie na Dolnym Śląsku oraz organizacja wspólnego forum o charakterze gospodarczym – to główne tematy, które zostały poruszone podczas spotkania Jerzego Michalaka, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Ronaldem Jacobussem Petrusem Marie van Dartel, Ambasadorem Królestwa Niderlandów w Polsce.

[więcej]

Nowa ścieżka rowerowa w gminie Warta Bolesławiecka

Dodano: 25-05-2017

Samorząd województwa konsekwentnie inwestuje w rozbudowę sieci rowerowej na Dolnym Śląsku. Blisko 200 tys. zł zostanie przeznaczone na budowę ścieżki rowerowej w Raciborowicach Górnych. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał umowę dotyczącą dofinansowania inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

[więcej]

Młode Talenty z Dolnego Śląska zostały nagrodzone!

Dodano: 24-05-2017

Studenci oraz młodzi pracownicy nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, artystyczny, społeczny, sportowy, w działalności innowacyjnej oraz jako młodzi przedsiębiorcy przyczyniają się do promocji i rozwoju Dolnego Śląska. W uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, podczas której poznaliśmy zwycięzców konkursu "Młode Talenty" wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Marszałek przeznacza miliony na walkę z rakiem

Dodano: 24-05-2017

Samorząd Dolnego Śląska konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i skuteczne leczenie onkologiczne. Zarząd województwa zdecydował o przekazaniu kolejnych środków na sprzęt medyczny i infrastrukturę służącą leczeniu osób z chorobami nowotworowymi. Dolnośląskie szpitale otrzymają na ten cel prawie 156 mln zł.

[więcej]