rozmiar czcionki: A | A | A

Seminarium "Zintegrowany System Kwalifikacji"

Dodano: 23-01-2019

W środę 23 stycznia wicemarszałek Marcin Krzyżanowski uczestniczył w seminarium poświęconym „Włączeniu kwalifikacji innowacyjnych i potrzebnych społecznie do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz ograniczeniu barier w rozwoju ZSK przez wspieranie interesariuszy systemu na poziomie krajowym i regionalnym”.

[więcej]

Rusza konkurs wiedzy o Gruzji

Dodano: 23-01-2019

Gospodarka, turystyka, a także administracja samorządowa, edukacja i szkolnictwo – współpraca Dolnego Śląska z Autonomiczną Republiką Adżarii rozwija się w szybkim tempie. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski ogłosił start konkursu wiedzy dla młodzieży ponadgimnazjalnej, w którym główną nagrodą będzie wyjazd młodzieży do naszego partnerskiego regionu w Gruzji.

[więcej]

Dolnośląska Gala Sportu za nami

Dodano: 22-01-2019

Rok 2018 był dobrym okresem dla dolnośląskiego sportu. Reprezentanci naszego województwa zdobywali najwyższe laury na największych międzynarodowych zawodach. Podczas Dolnośląskiej Gali Sportu, w której uczestniczył Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Michał Bobowiec, podsumowaliśmy miniony rok, a najwybitniejsi dolnośląscy sportowcy zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia.

[więcej]

Marszałek nagrodził mistrzynie świata

Dodano: 17-01-2019

Samorząd województwa przyznał kolejne nagrody sportowe. Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego i Michała Bobowca, członka zarządu województwa, odebrali je dziś zawodnicy i trenerzy MKS Juvenia Wrocław, którzy z sukcesami startowali w zakończonych niedawno w Australii Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.

[więcej]

Dolny Śląsk wspiera lokalne start – upy

Dodano: 16-01-2019

Samorząd Województwa wraz z Politechniką Wrocławską wspierają lokalnych przedsiębiorców w działaniach na rzecz ich rozwoju. Pomoc ta oparta jest w głównej mierze na współpracy samorządu, przedsiębiorców i przedstawicieli świata nauki. Marszałek Cezary Przybylski uczestniczył dziś w spotkaniu podczas którego zaprezentowana została jedna z firm, które skorzystały z pomocy oferowanej przez samorząd.

[więcej]

Samorząd Dolnego Śląska walczy z wykluczeniem społecznym

Dodano: 16-01-2019

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wspiera działania związane z integracją społeczną oraz aktywizacją społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku powalczyć można o niemal pół miliona złotych, to o 390 tys. złotych więcej niż w roku ubiegłym. Dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski zachęcał organizacje pozarządowe do składania wniosków o dotacje.

[więcej]

Spotkanie konsultacyjne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

Dodano: 14-01-2019

W poniedziałek 14 stycznia we Wrocławiu odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące nowego projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W konferencji udział wzięli m.in. wicemarszałek Marcin Gwóźdź, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wojewoda Paweł Hreniak.

[więcej]