rozmiar czcionki: A | A | A

Najlepsze kluby sportowe na Dolnym Śląsku zostały nagrodzone!

Dodano: 19-03-2018

90 dolnośląskich klubów sportowych, które w najbardziej efektywny sposób prowadzą szkolenie dzieci i młodzieży otrzymały wsparcie finansowe od samorządu województwa. Dziś wicemarszałek Iwona Krawczyk podczas Dolnośląskiej Gali Sportu Młodzieżowego wręczyła wyróżnionym czeki na łączną kwotę ponad pół miliona złotych!

[więcej]

Wizyta przedstawicieli Obwodu Kirowogradzkiego

Dodano: 19-03-2018

Na Dolnym Śląsku z wizytą przebywa grupa przedstawicieli gmin i powiatów z Obwodu Kirowogradzkiego na Ukrainie, który jest regionem partnerskim Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Otwarcie pierwszego „Dolnośląskiego Delfinka” w Strzegomiu

Dodano: 16-03-2018

− Dziś na własne oczy możemy podziwiać efekty pilotażowego projektu samorządu województwa dolnośląskiego. To właśnie tu w Strzegomiu, otwieramy pierwszego „Dolnośląskiego Delfinka”. Nowa pływalnia pozwoli na prowadzenie profesjonalnej nauki pływania dla dzieci, a także liczę na to, że zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu mieszkańców gminy – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

Gmina Wojcieszów podpisała umowę na rewitalizację miasta

Dodano: 16-03-2018

Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z Radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jadwigą Szeląg spotkały się z władzami Gminy Wojcieszów, aby podpisać umowy o dofinansowanie projektu pn. „ Rewitalizacja miasta Wojcieszów”.

[więcej]

Nowe trasy dla pieszych i rowerzystów w Jeleniej Górze

Dodano: 15-03-2018

W Jeleniej Górze powstają kolejne miejsca dla miłośników pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Inwestycje będą prowadzone dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa.

[więcej]

Unijne miliony na żłobki w subregionie wrocławskim

Dodano: 15-03-2018

Znamy zwycięzców konkursu na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. W środę, 14 marca beneficjenci z subregionu wrocławskiego wzięli udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu, który przeprowadził Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.

[więcej]

Opieka koordynowana na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-03-2018

We wrocławskim Centrum Medycznym „Dobrzyńska” powstaje Centralne Zintegrowane Ambulatorium Specjalistyczne, które zajmie się pacjentami z drobnymi urazami. Ambulatorium będzie jednym z elementów nowego systemu opieki koordynowanej, który „Dobrzyńska” wdraża we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Cały projekt będzie realizowany dzięki wsparciu samorządu województwa, które przekazało na ten cel ponad 7 mln zł.

[więcej]