rozmiar czcionki: A | A | A

W Kątach Wrocławskich powstały trzy placówki aktywizacyjne

Dodano: 15-04-2019

W piątek 12 kwietnia 2019 roku w Kątach Wrocławskich odbyła się uroczystość otwarcia powiatowego Centrum Usług Społecznych. Uczestniczyli w niej między innymi: Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. Wśród zaproszonych gości znalazła się także Bogusława Kulińska, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

"Francuska niespodzianka" w Teatrze Polskim z audiodeskrypcją

Dodano: 08-04-2019

W związku z prezentacją przez Teatr Polski spektaklu "Francuska niespodzianka" w systemie audiodeskrypcji na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w dniu 18 kwietnia informujemy, że szczegółów odnośnie możliwości obejrzenia spektaklu z zastosowaniem audiodeskrypcji udzieli Państwu Dział Marketingu Teatru Polskiego pod nr tel. 71 316 0 775.

[więcej]

Kolejne sukcesy sportsmenek Świtu Wrocław

Dodano: 08-04-2019

W dniach 05 – 07 kwietnia 2019 r. odbyły się we Wrocławiu zawody sportowe osób niesłyszących – Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Kobiet do lat 23 zorganizowane przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Gminę Wrocław.

[więcej]

Rusza nabór do IV edycji Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego

Dodano: 02-04-2019

Rusza nabór do IV edycji Dolnośląskiego Budżet Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk

[więcej]

Wizyta pełnomocnika marszałka w ŚDS w Oleśnicy

Dodano: 28-03-2019

Sytuacja osób z niepełnosprawnością intelektualną na Dolnym Śląsku oraz sposoby aktywizacji tej grupy były głównymi tematami poruszanymi na spotkaniu Pawła Parusa, pełnomocnika marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami z podopiecznymi i kadrą Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy.

[więcej]

4 mln zł na remonty obiektów rehabilitacyjnych

Dodano: 27-03-2019

Osobom z niepełnosprawnościami na Dolnym Śląsku poprawią się warunki rehabilitacji i dostępność do obiektów jej służących. Wszystko dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którymi dysponuje zarząd województwa. Pieniądze te pomogą wyremontować bądź zmodernizować 11 obiektów prowadzonych przez różne instytucje zajmujące się rehabilitacją społeczną lub zawodową.

[więcej]

Spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”

Dodano: 26-03-2019

W piątek 29 marca 2019 roku w sali konferencyjnej budynku urzędu marszałkowskiego (I piętro) przy ul. Walońskiej o godz. 11:00. odbędzie się drugie spotkanie „Wojewódzkiej grupy na rzecz rozwoju usług wspierających niezależne życie”.

[więcej]