rozmiar czcionki: A | A | A


     Wzory umów

Konkurs grantowy PFRON

Dodano: 23-06-2020

Ogłoszenie o konkursie grantowym pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”

[więcej]

Dolnośląskie Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze

Dodano: 22-06-2020

Na Dolnym Śląsku funkcjonują dwie znakomite szkoły dla uczniów z niepełnosprawnościami wzrokową i słuchową.

[więcej]

Film o szkole dla niesłyszących i niedosłyszących na festiwalu filmów BBC

Dodano: 08-06-2020

Z radością informujemy, że film o Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu bierze udział w festiwalu filmów dokumentalnych BBC. Zachęcamy do jego obejrzenia i przede wszystkim oddania głosu.

[więcej]

Pełnosprawni TVP3 Wrocław - Turystyka bez barier Dolny Śląsk

Dodano: 05-06-2020

Granice wciąż jeszcze zamknięte, ale to nie oznacza, że nie możemy zaspokajać turystycznych pasji i zainteresowań. Mamy okazję sprawdzić, w jak pięknym regionie żyjemy i jak dostępny jest on dla osób z niepełnosprawnościami.

[więcej]

Roboty budowlane w 2020 roku

Dodano: 05-06-2020

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w tym roku udzielił 11 dofinansowań na realizację robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji na łączną wartość 5 169 792,00 zł.

[więcej]

Telewizja internetowa dla widzów niedosłyszących

Dodano: 04-06-2020

NEWTON Technologies wprowadza na rynek telewizję internetową dla widzów niedosłyszących (tv.beey.io) z najważniejszymi programami telewizyjnymi i filmami o pandemii koronawirusa. Klipy wideo z najważniejszych programów z napisami są dostępne w jednym miejscu.

[więcej]

Samorząd województwa wspiera szpitale powiatowe i Domy Pomocy Społecznej

Dodano: 03-06-2020

Samorząd województwa przekazuje kolejne wsparcie dla szpitali powiatowych. Środki pochodzą z funduszy europejskich i będą przyznane szpitalom w wysokości zależnej od ilości łóżek. W sumie blisko 13,9 mln złotych trafi do dolnośląskich domów pomocy społecznej i szpitali podlegających powiatom.

[więcej]