rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON- 10 125,00 PLN, środki BWD- 3 720,00 PLN     Wzory umów

Nowy Dom Opieki Wytchnieniowej dla Dzieci w Żmigrodzie

Dodano: 25-11-2020

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła pierwszy w naszym województwie Dom Opieki Wytchnieniowej dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych będących w opiece paliatywnej. Oficjalne otwarcie z racji obostrzeń covidowych było wyjątkowo skromne. Dom w Żmigrodzie jest pomostem do utworzenia większego Domu Opieki Wytchnieniowej we Wrocławiu, który jest w trakcie budowy.

[więcej]

Pomoc dla osób z niepełnosprawnościami zarażonych koronawirusem

Dodano: 23-11-2020

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska wyszedł z inicjatywą wsparcia osób z niepełnosprawnościami, które są zarażone koronawirusem, przez co nie mogą liczyć na pomoc asystentów czy rodziny.

[więcej]

Mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco

Dodano: 18-11-2020

W miniony weekend (13-15 listopada) we Wrocławiu odbywały się mistrzostwa Polski w siatkówce na siedząco. Rozgrywane były bez udziału publiczności. W skromnej uroczystości dekoracji uczestniczył Paweł Parus, Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]

Manufaktura Inicjatyw zachęca bezpłatnej pomocy specjalistów

Dodano: 10-11-2020

Fundacja "Manufaktura Inicjatyw" zaprasza osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziny zamieszkujące miejscowości powiatów dzierżoniowskiego, oleśnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego i miasta Wrocław do skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów w ramach projektu "Pokonać bariery".

[więcej]

Puchar Polski dla Świtu Wrocław

Dodano: 09-11-2020

W dniach 06 – 08 listopada 2020 r. w Gliwicach rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących (Puchar Polski Niesłyszących) w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowe Niesłyszących „MIG” Gliwice i Polski Związek Sportu Niesłyszących. Trofeum zdobyli piłkarze Świtu Wrocław.

[więcej]

Joga dla każdego!

Dodano: 04-11-2020

Dolnośląski Instytut Doradczy realizuje zadanie pt. „Joga dla każdego”. Jego celem jest organizacja cyklu szkoleń dla osób z uszkodzeniami wzroku, słuchu, mowy, z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną aktywizujących społecznie te osoby. To przykład na wykorzystanie nowych technologii i aktywizację fizyczną poprzez zdalne kierowanie ćwiczeniami.

[więcej]

Podsumowanie Dolnośląskiego Konwentu i Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 29-10-2020

W trybie zdalnym odbył się VI Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. 24 października kilkaset osób związanych z działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami miało okazję uczestniczyć w dyskusji o problemach środowiska. Wcześniej, bo 19 października odbył się V Dolnośląski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami.

[więcej]