rozmiar czcionki: A | A | A

Będzie 150 nowych miejsc pracy dla Dolnoślązaków

Dodano: 10-11-2010

Już wkrótce na Dolnym Śląsku przybędzie 150 nowych miejsc pracy. Wszystko za sprawą inwestycji amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works. Marszałek Marek Łapiński w środę wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod fabrykę firmy w Komornikach.

[więcej]

Spółka DPIN ma nowego udziałowca

Dodano: 03-11-2010

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (DPIN) otrzymał od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” (WSSE) działkę przy ul. Kwiatkowskiego we Wrocławiu. Mirosław Greber, Prezes Zarządu WSSE i prof. Edward Chlebus, Prezes DPIN podpisali umowę w sprawie przekazania gruntu pod budowę nowoczesnego centrum komercjalizacji wiedzy. W zamian za ziemię Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła cześć udziałów w DPIN, spółce należącej do tej pory w 100% do Samorządu Województwa...

[więcej]

Nowoczesna instalacja w PCC Rokita

Dodano: 18-10-2010

Mniej uciążliwa dla środowiska i energooszczędna - taka jest nowa instalacja elektrolizy membranowej, którą zainstalowano w Zakładach PCC Rokita w Brzegu Dolnym. 15 października odbyła się uroczysta inauguracja wartej 126 mln zł instalacji.

[więcej]

VII Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze w Lipsku

Dodano: 12-10-2010

Zapraszamy do udziału w VII Polsko-Saksońskim Forum Gospodarczym, które odbędzie się w dniach 18–19 listopada 2010 r. w Lipsku.

[więcej]

III edycja konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju"

Dodano: 28-09-2010

Obecnie trwa III edycja konkursu "Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju". Do 30 września można jeszcze zgłosić swój udział w konkursie.

[więcej]

Południowo-zachodni Szlak Cysterski pozytywnie oceniony

Dodano: 27-09-2010

Projekt pn. "Południowo-zachodni Szlak Cysterski", realizowany w ramach Działania 6.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, uzyskał pozytywną ocenę formalną i merytoryczną Polskiej Organizacji Turystycznej.

[więcej]

II Dolnośląskie Dni Innowacji

Dodano: 21-09-2010

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Dolnośląskich Dniach Innowacji, które odbędą się w dniach 19 -22 października 2010 r. Wydarzenie jest częściowo współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

[więcej]