rozmiar czcionki: A | A | A

Bogatynia przyjazna energii odnawialnej

Dodano: 30-05-2011

Siła wiatru, energia wody, słońca, biomasa i gaz - wykorzystanie takich źródeł energii promuje Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. Dziś do tego grona dołączyła Bogatynia. W uroczystym otwarciu siedziby Stowarzyszenia w tym mieście uczestniczył członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Zaproszenie na seminarium marketingowe dla przedsiębiorców

Dodano: 13-05-2011

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „Market & Sell Products and Services in the US More Effectively”, które odbędzie się 30 maja 2011 r. (poniedziałek) na Kampusie Pracze przy ul. Stabłowickiej 147/149 we Wrocławiu.

[więcej]

Dotacje na rozwój Klastrów Województwa Dolnośląskiego w 2011 r.

Dodano: 09-05-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości w 2011 r. Na zadania z tego zakresu przeznaczono 300 tys. zł.

[więcej]

Tematyczna giełda współpracy w Görlitz

Dodano: 22-04-2011

Wspólny Sekretariat Techniczny organizuje w dn. 12.05.2011 r. w godz. od 10:00 do ok. 14:00 w Görlitz tematyczną giełdę współpracy pt. "Gospodarka i nauka na polsko-saksońskim pograniczu".

[więcej]

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Dodano: 15-04-2011

Szanowni Państwo, od kilku miesięcy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi proces aktualizacji Dolnośląskiej Strategii Innowacji przyjętej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego w 2005r. Obecnie jest to podstawowy dokument realizujący kierunki polityki innowacyjnej na Dolnym Śląsku. Z uwagi na 6-lecie wdrażania RSI WD, zmianę kierunków pomocy publicznej związanej z realizacją Polityki Spójności UE oraz zmianę sytuacji społeczno-gospodarczej regionu dolnośląskiego, koniecznym...

[więcej]

Misje gospodarcze w Sankt Petersburgu

Dodano: 14-04-2011

Wspólne przedsięwzięcia gospodarcze były przewodnim tematem wizyty przedstawicieli Dolnego Śląską w Sankt Petersburgu. Z rosyjskimi przedsiębiorcami i samorządowcami spotkał się członek zarządu Jerzy Łużniak. W skład polskiej delegacji, która przybyła do obwodu leningradzkiego z trzydniową wizytą, weszli także radni naszego województwa oraz szefostwo Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG).

[więcej]

2 mln na Miedziankę

Dodano: 11-04-2011

Członek zarządu województwa Jerzy Łużniak podpisał z prezesem Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej Leszkiem Karwowskim porozumienie dotyczące popowodziowej odbudowy koryt Miedzianki i Witki.

[więcej]