rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek podpisał porozumienie ws. wału na Kozanowie

Dodano: 30-05-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec podpisał dziś porozumienie w sprawie budowy wału przeciwpowodziowego na Kozanowie. Umowa, której sygnatariuszem jest też gmina Wrocław, zakłada, że nowy wał będzie miał ponad kilometr długości. Jego budowa ma pochłonąć 25 mln zł. 10 mln zł przeznaczy na ten cel budżet państwa z „Programu dla Odry 2006”. Kolejne 10 mln zł wyłoży na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostatnie 5 mln zł musi dopłacić gmina...

[więcej]

Bogatynia przyjazna energii odnawialnej

Dodano: 30-05-2011

Siła wiatru, energia wody, słońca, biomasa i gaz - wykorzystanie takich źródeł energii promuje Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. Dziś do tego grona dołączyła Bogatynia. W uroczystym otwarciu siedziby Stowarzyszenia w tym mieście uczestniczył członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Zaproszenie na seminarium marketingowe dla przedsiębiorców

Dodano: 13-05-2011

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zaprasza na bezpłatne seminarium pt. „Market & Sell Products and Services in the US More Effectively”, które odbędzie się 30 maja 2011 r. (poniedziałek) na Kampusie Pracze przy ul. Stabłowickiej 147/149 we Wrocławiu.

[więcej]

Dotacje na rozwój Klastrów Województwa Dolnośląskiego w 2011 r.

Dodano: 09-05-2011

Zarząd Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości w 2011 r. Na zadania z tego zakresu przeznaczono 300 tys. zł.

[więcej]

Tematyczna giełda współpracy w Görlitz

Dodano: 22-04-2011

Wspólny Sekretariat Techniczny organizuje w dn. 12.05.2011 r. w godz. od 10:00 do ok. 14:00 w Görlitz tematyczną giełdę współpracy pt. "Gospodarka i nauka na polsko-saksońskim pograniczu".

[więcej]

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Dodano: 15-04-2011

Szanowni Państwo, od kilku miesięcy Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi proces aktualizacji Dolnośląskiej Strategii Innowacji przyjętej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego w 2005r. Obecnie jest to podstawowy dokument realizujący kierunki polityki innowacyjnej na Dolnym Śląsku. Z uwagi na 6-lecie wdrażania RSI WD, zmianę kierunków pomocy publicznej związanej z realizacją Polityki Spójności UE oraz zmianę sytuacji społeczno-gospodarczej regionu dolnośląskiego, koniecznym...

[więcej]

Misje gospodarcze w Sankt Petersburgu

Dodano: 14-04-2011

Wspólne przedsięwzięcia gospodarcze były przewodnim tematem wizyty przedstawicieli Dolnego Śląską w Sankt Petersburgu. Z rosyjskimi przedsiębiorcami i samorządowcami spotkał się członek zarządu Jerzy Łużniak. W skład polskiej delegacji, która przybyła do obwodu leningradzkiego z trzydniową wizytą, weszli także radni naszego województwa oraz szefostwo Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG).

[więcej]