rozmiar czcionki: A | A | A

Badanie atrakcyjności inwestycyjnej Dolnego Śląska - zapraszamy na konferencję

Dodano: 29-06-2011

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt ‘Badanie atrakcyjności inwestycyjnej i potencjału gospodarczego Dolnego Śląska w ujęciu lokalnym’, która odbędzie się 30 czerwca 2011 r. w Hotelu Mercury Panorama we Wrocławiu.

[więcej]

Marszałkowie Polski Zachodniej o Odrze

Dodano: 22-06-2011

Dzisiaj we Wrocławiu spotkali się marszałkowie województw dolnośląskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Przedstawiciele tych trzech regionów obradowali na temat gospodarczego i turystycznego wykorzystania Odry w ramach koncepcji rozwoju Polski Zachodniej. Spotkaniu przewodniczył członek zarządu Jerzy Łużniak.

[więcej]

Zaproszenie na warszaty organizowane we Wrocławiu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Dodano: 07-06-2011

Zapraszamy, w imieniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, do udziału w warsztatach, z zakresu wdrażania polityki równości płci na rynku pracy pn. "Nie szukamy winnych - szukamy dobrych rozwiązań dotyczących równości na rynku pracy", które odbędą się 17 czerwca 2011 roku we Wrocławiu.

[więcej]

Seminaria dla przedsiębiorców

Dodano: 07-06-2011

Procesy innowacyjne w biznesie, przekonujący i skuteczny biznesplan oraz prawne i handlowe aspekty prawa własności intelektualnej - takie między innymi tematy będą poruszane podczas cyklu bezpłatnych seminariów dla przedsiębiorców "Entrepreneurship Training". We Wrocławskim Centrum Badań EIT+ wykłady poprowadzi światowej klasy badacz, menadżer nauki i wynalazca dr Haim V. Levy. Zajęcia odbędą się w dniach 13-16 czerwca 2011 r.

[więcej]

Pieniądze na meliorację

Dodano: 02-06-2011

Pogłębienie i poszerzenie rowów melioracyjnych w Wąsoszu, oczyszczenie skarp i odmulenie dna rowów w Trzebnicy czy remont przepustów w Brzegu Dolnym, to tylko cześć zadań na jakie w tym roku stać będzie 78 gmin na Dolnym Śląsku. Urząd marszałkowski przeznaczył 2,4 mln zł na pomoc finansową dla samorządów na ochronę przeciwpowodziową. Konserwację przejdzie blisko 134 km rowów melioracyjnych, zbudowanych zostanie 56 przepustów.

[więcej]

Marszałek podpisał porozumienie ws. wału na Kozanowie

Dodano: 30-05-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec podpisał dziś porozumienie w sprawie budowy wału przeciwpowodziowego na Kozanowie. Umowa, której sygnatariuszem jest też gmina Wrocław, zakłada, że nowy wał będzie miał ponad kilometr długości. Jego budowa ma pochłonąć 25 mln zł. 10 mln zł przeznaczy na ten cel budżet państwa z „Programu dla Odry 2006”. Kolejne 10 mln zł wyłoży na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostatnie 5 mln zł musi dopłacić gmina...

[więcej]

Bogatynia przyjazna energii odnawialnej

Dodano: 30-05-2011

Siła wiatru, energia wody, słońca, biomasa i gaz - wykorzystanie takich źródeł energii promuje Stowarzyszenie Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. Dziś do tego grona dołączyła Bogatynia. W uroczystym otwarciu siedziby Stowarzyszenia w tym mieście uczestniczył członek zarządu województwa Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]