rozmiar czcionki: A | A | A

Misja Gospodarcza Irlandii na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-11-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec, wojewoda Aleksander Skorupa i ambasador Irlandii w RP Eugene Hutchinson spotkali się dziś we Wrocławiu, aby rozmawiać o szansach inwestycyjnych i gospodarczych na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Dolny Śląsk ma 100% udziałów w spółce Stawy Milickie

Dodano: 16-11-2011

16 listopada marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń podpisali z ministrem Skarbu Państwa Aleksandrem Gradem umowę przeniesienia własności akcji spółki Stawy Milickie o łącznej wartości 135,8 mln zł na rzecz województwa dolnośląskiego.

[więcej]

EnergyRegion, czyli przyszłość odnawialnych źródeł energii na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-11-2011

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z 10 innymi partnerami z Polski, Niemiec, Czech i Słowenii przystępuje do realizacji projektu EnergyRegion. Projekt nawiązuje do polityki Unii Europejskiej „3x 20%”, która zakłada zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OŹE) do 20% i zmniejszenie o 20% energochłonności oraz emisji dwutlenku węgla. Spełnienie tych założeń wymaga wypracowania racjonalnego modelu rozwoju energetyki odnawialnej w regionach.

[więcej]

Hiszpański wzór dla Dolnego Śląska

Dodano: 10-11-2011

Lustra chwytające słońce, nowoczesne centrum odzyskiwania odpadów i fabryka produkująca komponenty z włókna węglowego na potrzeby lotnictwa - to wszystko powstało w Hiszpanii dzięki środkom unijnym. Między innymi takim projektom mogli przyjrzeć się marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń, którzy biorą udział w wizycie studyjnej w hiszpańskim mieście Sewilla.

[więcej]

BUD-ECO 2011 - targi budownictwa ekologicznego

Dodano: 09-11-2011

W dniach 18-20 listopada br. odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO 2011 oraz konferencja naukowa Dolnośląski Dom Energooszczędny. Przedstawiciele branży budownictwa ekologicznego spotkają się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obie imprezy odbywają się pod honorowym patronatem marszałka województwa Rafała Jurkowlańca.

[więcej]

Certyfikaty Gospodarcze rozdane

Dodano: 07-11-2011

Laureaci XIX edycji Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych odebrali w trakcie specjalnej gali przyznane wyróżnienia. Najbardziej wiarygodne firm w naszym województwie nagrodził członek zarządu Jerzy Tutaj. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że Dolny Śląsk to jeden z najlepiej rozwijających się regionów dzięki energii, pracowitości i kreatywności dolnośląskich przedsiębiorców.

[więcej]

Tajemnice innowacyjnej gospodarki na konferencji ERIFID 2011

Dodano: 04-11-2011

W dniach 1-2 grudnia br. we Wrocławiu odbędzie się trzecia międzynarodowa konferencja "European Research Infrastructures for Innovation and Development ERIFID 2011", organizowana przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu i wykorzystania szansy do poznania doświadczeń najlepszych specjalistów i ośrodków z branży R&D z całego świata.

[więcej]