rozmiar czcionki: A | A | A

Stanowisko sejmiku ws. podatku od kopalin

Dodano: 20-01-2012

Na nadzwyczajnej sesji dolnośląskiego sejmiku radni przyjęli stanowisko w sprawie rządowego projektu ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin nałożonego na KGHM.

[więcej]

Projekt stanowiska ws. podatku od kopalin

Dodano: 18-01-2012

Dziś w siedzibie urzędu marszałkowskiego odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu województwa z udziałem marszałka Rafała Jurkowlańca, wicemarszałków Radosława Mołonia i Jerzego Łużniaka oraz członka zarządu Włodzimierza Chlebosza. Podczas obrad wypracowano projekt stanowiska Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie rządowego projektu ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin nałożonego na KGHM. Dokument w tej sprawie przedstawili marszałek Rafał Jurkowlaniec i przewodniczący...

[więcej]

365 mln zł na modernizację węzła wodnego

Dodano: 05-01-2012

Na wiosnę pełną parą ruszą prace przeciwpowodziowe na Odrze we Wrocławiu. Przetargi już ogłoszono. Inwestycja o wartości 1,4 mld zł będzie współfinansowana z funduszy unijnych.

[więcej]

O przyszłości spółki Stawy Milickie

Dodano: 30-11-2011

30 listopada w Krośnicach odbyło się wyjazdowe posiedzenie komisji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie przyszłości spółki „Stawy Milickie” oraz zagospodarowania mienia poszpitalnego w Krośnicach. Na spotkanie przybyli Członkowie Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj i Włodzimierz Chlebosz.

[więcej]

Konferencja Remowe

Dodano: 24-11-2011

W dniach 23-24 XI w hotelu Scandic odbyła się konferencja pod nazwą Remowe- Regionalne działania na rzecz zrównoważonej produkcji energii z odpadów. Otwarcia w drugim dniu spotkania dokonał członek zarządu Jerzy Tutaj.

[więcej]

Konferencja: REMOWE - od odpadów do energii

Dodano: 17-11-2011

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „REMOWE - Regionalne działania na rzecz zrównoważonej produkcji energii z odpadów”. Konferencja, realizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013, odbędzie się w dniach 23-24 listopada br. w Hotelu Scandic we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 49/57.

[więcej]

Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne

Dodano: 17-11-2011

25 listopada we Wrocławiu odbędzie się III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne. Organizatorami spotkania są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

[więcej]