rozmiar czcionki: A | A | A

Konferencja: REMOWE - od odpadów do energii

Dodano: 17-11-2011

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „REMOWE - Regionalne działania na rzecz zrównoważonej produkcji energii z odpadów”. Konferencja, realizowana dzięki dofinansowaniu z Programu Regionu Morza Bałtyckiego 2007-2013, odbędzie się w dniach 23-24 listopada br. w Hotelu Scandic we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 49/57.

[więcej]

Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne

Dodano: 17-11-2011

25 listopada we Wrocławiu odbędzie się III Dolnośląskie Międzysektorowe Forum Ekologiczne. Organizatorami spotkania są Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

[więcej]

Misja Gospodarcza Irlandii na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-11-2011

Marszałek Rafał Jurkowlaniec, wojewoda Aleksander Skorupa i ambasador Irlandii w RP Eugene Hutchinson spotkali się dziś we Wrocławiu, aby rozmawiać o szansach inwestycyjnych i gospodarczych na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Dolny Śląsk ma 100% udziałów w spółce Stawy Milickie

Dodano: 16-11-2011

16 listopada marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń podpisali z ministrem Skarbu Państwa Aleksandrem Gradem umowę przeniesienia własności akcji spółki Stawy Milickie o łącznej wartości 135,8 mln zł na rzecz województwa dolnośląskiego.

[więcej]

EnergyRegion, czyli przyszłość odnawialnych źródeł energii na Dolnym Śląsku

Dodano: 14-11-2011

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z 10 innymi partnerami z Polski, Niemiec, Czech i Słowenii przystępuje do realizacji projektu EnergyRegion. Projekt nawiązuje do polityki Unii Europejskiej „3x 20%”, która zakłada zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OŹE) do 20% i zmniejszenie o 20% energochłonności oraz emisji dwutlenku węgla. Spełnienie tych założeń wymaga wypracowania racjonalnego modelu rozwoju energetyki odnawialnej w regionach.

[więcej]

Hiszpański wzór dla Dolnego Śląska

Dodano: 10-11-2011

Lustra chwytające słońce, nowoczesne centrum odzyskiwania odpadów i fabryka produkująca komponenty z włókna węglowego na potrzeby lotnictwa - to wszystko powstało w Hiszpanii dzięki środkom unijnym. Między innymi takim projektom mogli przyjrzeć się marszałek Rafał Jurkowlaniec i wicemarszałek Radosław Mołoń, którzy biorą udział w wizycie studyjnej w hiszpańskim mieście Sewilla.

[więcej]

BUD-ECO 2011 - targi budownictwa ekologicznego

Dodano: 09-11-2011

W dniach 18-20 listopada br. odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO 2011 oraz konferencja naukowa Dolnośląski Dom Energooszczędny. Przedstawiciele branży budownictwa ekologicznego spotkają się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obie imprezy odbywają się pod honorowym patronatem marszałka województwa Rafała Jurkowlańca.

[więcej]