rozmiar czcionki: A | A | A

Warsztaty pt. Bezpieczeństwo energetyczne regionu- potrzeby, wyzwania, problemy

19.02.2013 15:00

W poniedziałek 18 lutego br., po raz pierwszy na Dolnym Śląsku, odbyły się warsztaty organizowane w ramach projektu ENERGYREGION

W poniedziałek 18 lutego br., po raz pierwszy na Dolnym Śląsku, odbyły się warsztaty, organizowane w ramach projektu ENERGYREGION- "Efektywny rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej w połączeniu z konwencjonalną w regionach", poświęcone tematyce bezpieczeństwa energetycznego regionu oraz potrzebom, wyzwaniom i problemom, które wiążą się z racjonalnym wykorzystaniem wybranych źródeł energii.

W konferencji wzięło udział ponad 50 osób reprezentujących sektor jednostek samorządu terytorialnego, przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych, lokalnych producentów energii oraz zakładów komunalnych.
Panele tematyczne prowadzone były przez badaczy, naukowców oraz praktyków specjalizujących się w różnych dziedzinach energetyki.
Dzięki udziałowi w konferencji ekspertów z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej i Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zostały również uczestnikom przedstawione aktualne możliwości dofinansowania podejmowanych w zakresie energetyki działań z Funduszy Europejskich 2007-2013.

Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy uczestników na temat możliwości zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego regionu, zasadności udziału w tym procesie odnawialnych źródeł energii, umiejętności racjonalnego wykorzystania właściwych źródeł energii oraz pozyskiwania dofinansowania służącemu realizacji ww. zamierzeń.

Prezentacje do pobrania:

1. Barbara Rogosz- Prezentacja projektu ENERGYREGION
2. prof. dr hab. Zbigniew Gnutek- Sytuacja Dolnego Śląska w zakresie bezpieczeństwa energetycznego
3. dr inż. Magdalena Król- Biomasa jako podstawowe Źródło energii odnawialnej
4. Kamila Lesiw- Głowacka- Energia z wiatru- czy to ma sens?
5. dr inż. Piotr Stawski- Mała energetyka wiatrowa
6. Mirosław Socha- Słońce- niedoceniane źródło energii
7. dr inż.Michał Pomorski- Czy ogrzeje nas ciepło z ziemi?
8. dr inź. Kazimierz Herlender- Woda- biały węgiel
9. Anna Ziarko- Wsparcie finansowe inwestycji w odnawialne źródło energii

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej