rozmiar czcionki: A | A | A

REMOWE - Energia z odpadów

16.10.2012 13:02

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego realizuje w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego projekt REMOWE – Regionalne działania na rzecz zrównoważonej produkcji energii z odpadów. Ogólnym celem projektu jest wsparcie redukcji negatywnych skutków emisji dwutlenku węgla poprzez znalezienie równowagi pomiędzy zużyciem energii a wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Projekt REMOWE skupia się głównie na tematyce pozyskiwania bioenergii z odpadów oraz akcjach promujących zastosowanie wydajnych energetycznie technologii w Regionie Morza Bałtyckiego.


Z przyjemnością zapraszamy Państwa do zapoznania się z czwartym oraz piątym newsletterem projektu REMOWE:
Newsletter nr 4:  remowe.eu/index.php)
Newsletter nr 5:  remowe.eu/index.php

Na stronie projektu www.remowe.eu znajdą Państwo również raporty dotyczące odzysku energii z odpadów oraz zaproszenie na konferencję kończącą projekt, która odbędzie się w dniu 21 listopada 2012 r. w Västerås w Szwecji.

Do udziału w konferencji zapraszamy przedstawicieli władz, zakładów komunalnych, w szczególności zakładów zagospodarowania odpadów i oczyszczalni ścieków,  przedsiębiorców, jednostki naukowo-badawcze oraz innych zainteresowanych.

Szczegółowych informacji dotyczących konferencji udziela Fredrik Wallin (fredrik.wallin@mdh.se).

„Odpady to nie tylko problem. To cenne źródło energii. REMOWE promuje działania na rzecz odzysku energii z odpadów w Estonii, Finlandii, Litwie, Polsce i Szwecji"