rozmiar czcionki: A | A | A

BUD-ECO 2011 - targi budownictwa ekologicznego

09.11.2011 12:01

W dniach 18-20 listopada br. odbędzie się II edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Ekologicznego i Energooszczędnego BUD-ECO 2011 oraz konferencja naukowa Dolnośląski Dom Energooszczędny. Przedstawiciele branży budownictwa ekologicznego spotkają się w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Obie imprezy odbywają się pod honorowym patronatem marszałka województwa Rafała Jurkowlańca.

Targi BUD-ECO to impreza kierowana do producentów i dystrybutorów domów energooszczędnych, pasywnych i inteligentnych oraz urządzeń energooszczędnych tj. instalacji grzewczych, kolektorów słonecznych, systemów izolacyjnych, wentylatorów, rekuperatorów, energooszczędnych okien i drzwi.

W tym roku targom po raz pierwszy towarzyszyć będzie konferencja Dolnośląski Dom Energooszczędny. Jej celem jest prezentacja obecnego stanu wiedzy na temat ekologicznego i energooszczędnego budownictwa oraz - dzięki połączeniu z targami -  umożliwienie bezpośredniego kontaktu przedstawicieli środowiska akademickiego z reprezentantami firm promujących innowacyjne rozwiązania na rynku.  Zapraszamy firmy z branży budownictwa energooszczędnego do zaprezentowania się podczas panelu biznesowego konferencji.

BUD-ECO są doskonałą okazją dla każdego, kto chce poszerzyć swoją wiedzę na temat architektury energooszczędnej, systemów wytwarzania ciepła i energii (instalacje solarne, pompy ciepła, wytwarzanie prądu),  inteligentnego sterowania i automatyki (dom inteligentny) oraz wielu innych tematów.

Budownictwo ekologiczne ma w naszym kraju ogromną przyszłość. Już teraz coraz więcej osób decyduje się zainwestować w domy energooszczędne - mając na uwadze nie tylko własne korzyści, ale również dobro środowiska naturalnego. Targi BUD-ECO są szansą promocji produktów i usług z zakresu budownictwa energooszczędnego na rozległym, chłonnym i przyszłościowym potencjalnym rynku, jakim jest Dolny Śląsk i Polska zachodnia.

Honorowy patronat nad konferencją Dolnośląski Dom Energooszczędny objął prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką Politechniki Wrocławskiej prof. Eugeniusz Rusiński oraz dziekan Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWr. prof. Maciej Chorowski, prodziekan Wydział Architektury PWr. prof. Elżbieta Trocka-Leszczyńska oraz wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich, Instytut Techniki Budowlanej, Polska Izba Ekologii, Zrzeszenie Audytorów Energetycznych, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego im. Guentera Schlagowskiego oraz SAPE Polska.

W zeszłym roku Targi BUD-ECO zgromadziły w Hali Stulecia ponad 70 wystawców oraz 3,5 tys. odwiedzających. Impreza zakończyła się sukcesem, odnotowanym również przez media branżowe: „Jedno jest pewne, BUD ECO to mądre i potrzebne targi i wróżymy im powodzenie” („Biznes i Ekologia”), „Impreza-skierowana głównie do profesjonalistów - okazała się doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami oszczędzania energii („Budownictwo i Prawo”). O renomę targów BUD-ECO dbamy poprzez kampanię promocyjną prowadzoną w wielu pismach i portalach - naszymi patronami są najważniejsze media branżowe w Polsce. Targom towarzyszy również kampania reklamowa na terenie Wrocławia i okolic.

Zapraszamy do kontaktu z organizatorem:
Agencja Reklamowa WIGOR we Wrocławiu, tel./fax: 71 359 62 71, e-mail: office@wigor-targi.com

www.wigor-targi.com

www.dde.wroc.pl