rozmiar czcionki: A | A | A

Będzie 150 nowych miejsc pracy dla Dolnoślązaków

10.11.2010 18:03

Już wkrótce na Dolnym Śląsku przybędzie 150 nowych miejsc pracy. Wszystko za sprawą inwestycji amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works. Marszałek Marek Łapiński w środę wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod fabrykę firmy w Komornikach.

Pittsburgh Glass Works to światowy potentat na rynku produkcji szyb samochodowych. Nowa fabryka amerykańskiej firmy powstanie w Komornikach k. Środy Śląskiej, na terenach należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O poszerzenie strefy, a także o przychylność inwestora, zabiegał dolnośląski samorząd.

I starania te zakończyły się sukcesem. Rząd zgodził się na to, by zmienić granice LSSE, co zapewniło miejsce pod budowę fabryki. Oferta inwestycyjna Samorządu przekonała zaś władze amerykańskiej firmy, że to właśnie na Dolnym Śląsku ich projekt ma największe szanse powodzenia.

Pracę w fabryce amerykańskiej firmy znajdzie 150 osób - zarówno specjaliści ds. produkcji, jak też inżynierowie. Budowa obiektu już ruszyła. W środę (10 listopada) Marszałek Marek Łapiński uroczyście wmurował kamień węgielny pod tę inwestycję. Fabryka ma być gotowa w 2011 r.