rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszają Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

10.12.2009 14:06

Masz pomysł? Teraz łatwiej będzie dowiedzieć się, czy jest szansa uzyskać na niego dofinansowanie z Unii Europejskiej. Od 11 grudnia w województwie dolnośląskim rusza 12 lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich (PIFE) funkcjonują w ramach projektu, realizowanego przez Województwo Dolnośląskie na mocy porozumienia z Ministrem Rozwoju Regionalnego. Jako pierwszy powstał Główny Punkt Informacyjny, umiejscowiony w strukturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Aby jednak zapewnić lepszy dostęp do informacji o Funduszach Europejskich 2007-2013 dla lokalnych społeczności, Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o uruchomieniu kolejnych 12 Punktów w następujących miastach: Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Zgorzelec, Bolesławiec, Lubań, Świdnica, Dzierżoniów, Kłodzko, Głogów, Góra
i  Trzebnica.

W każdym Punkcie można uzyskać wstępną informację o tym, czy planowane przedsięwzięcie kwalifikuje się do wsparcia z Funduszy Europejskich 2007-2013 i z jakiego Programu Operacyjnego ma szansę na dofinansowanie. Beneficjent dowie się także gdzie szukać szczegółowych informacji oraz jakie instytucje będą ogłaszać konkursy w ramach właściwego dla danego projektu Programu.

Konsultanci udzielają informacji telefonicznie, elektronicznie i bezpośrednio w siedzibach Punktów. Wszystkie usługi PIFE są bezpłatne.

Zapraszamy do Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Siedziba Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich jest w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 18.00.

Listę teleadresową oraz dane kontaktowe PIFE można znaleźć w zakładce Kontakt

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007 2013 z udziałem środków  Samorządu Województwa Dolnośląskiego.