rozmiar czcionki: A | A | A

Razem dla pogranicza

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska - Saksonia 2007-2013

Zaproszenie do składania ofert na opracowanie analizy

Dodano: 03-02-2014

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach realizowanego ze środków EFRR projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk - Saksonia” poszukuje ekspertów do opracowania pt. „Analiza doświadczeń i zamierzeń samorządów miejskich z obszaru pogranicza Dolnego Śląska i Saksonii w zakresie rewitalizacji energetycznej miast”.

[więcej]

Od 5 do 8 listopada br. grupa robocza nr I - Rewitalizacja miast spotkała się w ramach projektu...

Dodano: 15-11-2013

W pierwszych dniach listopada br. odbyły się kolejne warsztaty zainicjowanej niedawno III rundy warsztatowej. Po niemieckiej stronie pogranicza, w Bautzen, spotkała się grupa robocza nr I – Rewitalizacja miast. Podczas czterech dni obrad udało się przedyskutować kilka ważnych idei i pomysłów będących efektem wcześniejszych ustaleń pomiędzy członkami grupy.

[więcej]

Kolejna Grupa Robocza w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk – Saksonia” odbyła III...

Dodano: 29-10-2013

W dniach od 21 do 23 października br. Grupa Robocza – „Rewitalizacja obszarów powydobywczych węgla brunatnego, krajobrazy pokopalniane (łącznie z obszarami parkowymi)”, spotkała się w Bolesławcu na trzeciej rundzie warsztatowej.

[więcej]

Warsztaty Grupy Roboczej nr 4 „Transport i komunikacja“, Bolesławiec, 30 września - 02 października...

Dodano: 15-10-2013

Grupa Robocza nr 4 Transport i komunikacja rozpoczęła trzecią rundę warsztatową w ramach projektu Razem dla pogranicza Dolny Śląsk – Saksonia.

[więcej]

Granice dzielą – granice łączą

Dodano: 10-10-2013

Doświadczenia wynikające ze współpracy transgranicznej oraz możliwości usprawnienia kooperacji pomiędzy sąsiedzkimi regionami Dolnym Śląskiem i Saksonią były głównymi tematami międzynarodowej konferencji pn. „ Granice dzielą – granice łączą”, organizowanej przez Saksońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przy współudziale Województwa Dolnośląskiego. Konferencję otworzył wicemarszałek Jerzy Łużniak.

[więcej]

„Granice dzielą - granice łączą. Transgraniczna współpraca na europejskich pograniczach – Szanse...

Dodano: 13-08-2013

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowej konferencji „Granice dzielą - granice łączą. Transgraniczna współpraca na europejskich pograniczach – Szanse i granice”, która organizowana jest w ramach projektu „Razem dla pogranicza Dolny Śląsk- Saksonia”.

[więcej]

Szkolenie interkulturowe pt. "Protokół dyplomatyczny w kontaktach polsko-niemieckich" - część...

Dodano: 26-06-2013

W dniu 24 czerwca 2013 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się druga część szkolenia interkulturowego pt. "Protokół dyplomatyczny w kontaktach polsko-niemieckich". Spotkanie zostało zorganizowane w ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu "Razem dla pogranicza Dolny Śląsk - Saksonia".

[więcej]