rozmiar czcionki: A | A | A

URBACT III - nabór na Sieci Planowania Działań

24.01.2019 08:03

7 stycznia rozpoczął się nabór do jednego z trzech rodzajów projektów w programie URBACT III, tzw. Sieci Planowania Działań. Będzie to prawdopodobnie ostatni nabór w tym programie aż do rozpoczęcia jego kolejnej edycji po 2020 r.


Program URBACT III jest jednym z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Skupiony jest na wspieraniu zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju miast z obszaru całej Unii Europejskiej.


Sieci Planowania Działań mają na celu pomoc miastom w Europie w znalezieniu rozwiązań dla wspólnych miejskich wyzwań. Sieci te skupiają do 10 partnerów z różnych krajów europejskich, aby dzielić się doświadczeniami i uczyć się od siebie nawzajem. Partnerzy stworzą Zintegrowany Plan Działania i będą mieli okazję przetestować rozwiązania małej skali w swoich miastach.


W naborze na Sieci Planowania Działań zostaną wyłonione maksymalnie 23 nowe sieci. Nabór rozpoczął się 7 stycznia i zakończy 17 kwietnia wraz ze złożeniem przez sieci miast swoich propozycji projektowych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Programu URBACT III: www.urbact.eu.