rozmiar czcionki: A | A | A

Projekty z Dolnego Śląska na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

18.12.2018 07:46

W dniach 3-14 grudnia w Katowicach odbył się szczyt klimatyczny ONZ. Podczas tej globalnej konferencji negocjowano działania na rzecz polityki klimatycznej. Szczyt stał się również okazją do zaprezentowania projektów współfinansowanych w ramach Programu Interreg Europa Środkowa, w tym dwóch z udziałem partnerów z Dolnego Śląska:


1. GeoPlasma-CE (Opracowanie zasad planowania, strategii wykorzystania oraz metod oceny i wykonywania map potencjału płytkiej geotermii w Europie Środkowej), z udziałem Oddziału Dolnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego.


2. CE-HEAT (Kompleksowy model wykorzystania ciepła odpadowego w regionach Europy Środkowej), z udziałem Poltegor Instytut - Instytutu Górnictwa Odkrywkowego we Wrocławiu.Więcej informacji o prezentowanych projektach w ramach Programu Interreg Europa Środkowa znajdą Państwo pod poniższym adresem: http://www.ewt.gov.pl/Strony/wiadomosci/Projekty-Interreg-Europa-Srodkowa-na-COP24-w-Katowicach. Szczegółowe informacje o szczycie COP24 w Katowicach znajdują się natomiast na dedykowanej stronie http://cop24.katowice.eu/pl/.