rozmiar czcionki: A | A | A

Poszukiwani partnerzy do projektów programu Interreg Europa!

18.06.2018 09:39

Propozycje współpracy z instytucji europejskich we wskazanych obszarach programu Interreg Europa
Lider projektu z Hiszpanii - władze Katalonii - poszukuje polskiego partnera, który zajmuje się programem funduszy strukturalnych (RPO), do projektu START EASY. Więcej informacji w materiałach poniżej:

Koncepcja projektu - do pobrania


Region Umbria  jest zainteresowany współpracą (jako potencjalny lider lub też partner projektu) w ramach priorytetu 1, w obszarze otwartych innowacji, innowacji społecznych, żywych laboratoriów. Włosi wskazują, że projekt może być pomyślany jako kontynuacja realizowanego obecnie projektu Beyond EDP: https://www.interregeurope.eu/beyondedp/.

Kontakt:

Regione  Umbria - Giunta Regionale, Direzione regionale Programmazione, affari internazionali ed europei. Agenda Digitale, Agenzie e società partecipate

pani Benedetta Cerbini (+39 075 5045615, bcerbini@regione.umbria.it)

pani Antonietta Petetti (+ 39 075 5045323, apetetti@regione.umbria.it)

Koncepcja projektu - do pobrania


Propozycja współpracy z miasta Birmingham - stolica regionu Greater Birmingham and West Midlands (Wielka Brytania) w obszarze rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Osoba do kontaktu:

Nicola Bryant
Business Development Manager
Information, Technology & Digital Services
Strategic Services
Floor 4 | Zone 19 | 1 Lancaster Circus | B2 2WD (sat nav: B4 7DJ)
Call: 07766 924233; 0121 675 1169
Email: nicola.bryant@birmingham.gov.uk
Web: www.birmingham.gov.uk and www.digitalbirmingham.co.uk
Twitter: @digibrum or @bhamcityCouncil
Koncepcja projektu - do pobrania

 

Propozycja współpracy z Norwegii, od lidera projektu miasta Kristiandsand - stolica regionu Agder. Projekt dotyczy poprawy polityk i praktyk dotyczących inicjatyw typu start-up z obszaru zielonego/ekologicznego biznesu.

Koncepcja projektu - do pobrania


Ministerstwo Gospodarki, Transportu i Energii z Hesji proponuje współpracę dotyczącą digitalizacji w regionach. Oferta została przygotowana przez niemieckiego lidera Atene Kom GMBH, z którym Ministerstwo współpracuje.

Koncepcja projektu - do pobrania


Integra Consulting - instytucja z Pragi jest zainteresowana udziałem w projektach Interreg Europa ze statusem partnera doradczego. Partner doradczy to pełnoprawny partner projektu, otrzymuje dofinansowanie z EFRR w wysokości zależnej od statusu, nie odnosi się do instrumentu polityki ale wzbogaca warstwę merytoryczną całego projektu - ma kompetencje i wiedzę w przedmiocie projektu. Rekomendacja Wspólnego Sekretariatu to 1 partner doradczy na 1 projekt.

Opis instytucji do pobrania


Słowacka Agencja Biznesu chciałaby dołączyć się jako partner do projektów tworzonych w ramach Interreg Europa w następujących tematach:

1 - Strengthening research, technological development and innovation: clusters, innovation in specific sectors.
2 - Enhancing the competitiveness of SMEs: internationalisation of SMEs, innovation capacity of SMEs, entrepreneurship, social innovation.
4 - Protecting the environment and promoting resource efficiency: circular economy, resource-efficiency, green entrepreneurship.

Osoba do kontaktu:

Jana Bieliková
Head of International Projects Dept. 
Telephone: +421 2 20 363 373
Email: bielikova@sbagency.sk
Web: www.sbagency.sk

Opis Instytucji - do pobrania


Krajowy Punkt Kontaktowy z Luksemburga poszukuje liderów projektów z obszaru "gospodarki współdzielenia" (ang. shared economy) i/lub mobilności. Udziałem w projekcie jako partner jest zainteresowana instytucja Inspiring More Sustainability Luxembourg, która poszukuje kontaktu z projektami realizowanymi w  podanej tematyce.

Więcej informacji na temat partnera: http://imslux.lu/eng/qui-sommes-nous/presentation