rozmiar czcionki: A | A | A

Nabory wniosków w ramach Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego 2014-2020

24.10.2018 08:35

Zapraszamy do udziału w 2 aktualnie dostępnych naborach wniosków w ramach Programu Interreg Regionu Morza Bałtyckiego. Oba nabory nie mają charakteru otwartego – mogą w nich brać udział tylko partnerzy reprezentujący projekty już realizowane.

Pierwszy nabór dotyczy fazy rozszerzenia zrealizowanych projektów i dotyczy wsparcia dla partnerstw projektowych współpracujących w zakresie infrastruktury badań i innowacji, inteligentnych specjalizacji, zarządzania śmieciami morskimi, zarządzania przestrzenią morską, łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu.


Nabór drugi przewiduje łączenie realizowanych projektów w platformy projektowe, tj. wsparcie dla partnerstw kontynuujących współpracę nastawioną na praktyczne zastosowanie rozwiązań wypracowanych w projektach z pierwszego naboru, w obszarach innowacji, zarządzania zasobami naturalnymi i zrównoważonego transportu.Termin składania pełnych wniosków upływa 31 stycznia 2019 r. Wybór projektów planowany jest na kwiecień 2019 r.

Więcej informacji na temat procedury składania wniosków, harmonogramu i niezbędnych dokumentów znajdą Państwo na oficjalnej stronie Programu www.interreg-baltic.eu, a także na polskojęzycznej stronie www.ewt.gov.pl


Wspólny Sekretariat Programu jest w kontakcie w partnerami wiodącymi takich projektów, zainteresowanym partnerom organizuje szkolenia i udziela konsultacji, które są obowiązkowe przed złożeniem wniosku w systemie Bamos.

Nabory Interreg Region Morza Bałtyckiego 02.10.2018-31.01.2019 ( pdf)