rozmiar czcionki: A | A | A

Aktualności z projektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska - Transgraniczne Miasto Dzieci – Přeshraniční Město Dětí.

18.07.2019 12:56

Dzięki wspólnym działaniom przedsiębiorców i samorządowców dzieci z Polski i z Republiki Czeskiej mają okazję uczestniczyć w fascynującym projekcie edukacyjnym, jednocześnie spędzając interesujące wakacje w swoim mieście i za granicą w kraju sąsiada.

Projekt realizowany przez Sudecką Izbę Przemysłowo-Handlową w Świdnicy w partnerstwie z Krajską hospodářską komorą Královéhradeckého kraje ma celu połączenie zabawy i animacji czasu wolnego z nauką umiejętności przydatnych na rynku pracy i życiu dorosłym.

 

W okresie wakacyjnym oprócz wielu innych atrakcji uczestnicy projektu poznają m. in kulisy zawodów takich jak:  strażak, policjant, lakiernik samochodowy, ochroniarz, mechanik rowerowy, ogrodnik, urzędnik działu promocji, fotograf, kamieniarz, ratownik medyczny, monter linii produkcyjnych, psi behawiorysta, piekarz, ekspert energii odnawialnych czy jubiler.

 

Ucząc się tajników wybranych zawodów dzieci zarabiają pieniądze a następnie bez pomocy dorosłych wydają je w „Sklepie Marzeń”, lodziarni czy kawiarni. Wybierają i nominują również Burmistrza Miasta Dzieci i przejmują symboliczny klucz do miasta.

 

Udział w projekcie pozwoli wyrobić w dzieciach nawyk przedsiębiorczości i brania odpowiedzialności za własny los. Pomoże im również w podjęciu decyzji czym chcą się w życiu zajmować.  Ułatwi także przełamywanie barier i nabycie kompetencji międzykulturowych.

 

Projekt adresowany jest w pierwszej kolejności do tych dzieci, które z różnych przyczyn nie mają szansy na spędzenie wakacji poza domem.

 

W poniedziałek, 15 lipca, przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w działaniu “Sklep Marzeń i Bank Miasta Dzieci - Rok II". Wydarzenie miało miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. WIECEJ.

 

Informacje projekcie oraz aktualnościach znajdują się oficjalnej STRONIE PROJEKTU oraz na profilu FACEBOOK.