rozmiar czcionki: A | A | A

Otwarto zmodernizowany oddział Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc

05.11.2010 14:45 14:45

Zakończyła się modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. To pierwszy etap projektu, na który Centrum otrzymało ponad 8,2 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Całkowita wartość projektu realizowanego przez Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc wynosi 9 mln 874 tys. zł. W ramach zakończonego pierwszego etapu inwestycji Oddział Anestezjologii i  Intensywnej Terapii został przeniesiony do zmodernizowanych pomieszczeń i zakupiono dla niego nowoczesny sprzęt i wyposażenie medyczne.

Drugi etap projektu obejmie modernizację Bloku Operacyjnego i pomieszczeń pomocniczych. W ramach jego realizacji przeprowadzone będą prace budowlano-instalacyjne, zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie medyczne. Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu wdroży też system komputerowy na Bloku Operacyjnym połączony z oprogramowaniem na oddziałach szpitalnych. Zakończenie drugiego etapu i całej inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2011 roku.