rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk współpracuje z prowincją Thai Ngyen

Dodano: 31-10-2018

Nawiązanie współpracy gospodarczej z prowincją Thai Ngyen było głównym tematem dzisiejszego spotkania marszałka Cezarego Przybylskiego z delegacją wietnamską. Delegacji przewodniczyl wiceprzewodniczący Komitetu Ludowego prowincji Thai Ngyen, zaś w jej skład weszli przedstawiciele władz regionalnych i instytucji otoczenia biznesu.

[more]

Udział przedstawicieli Dolnego Śląska w uroczystości w Libercu

Dodano: 29-10-2018

W ramach współpracy międzyregionalnej przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród najwybitniejszym obywatelom Kraju Libereckiego, przyznanych z okazji 100. rocznicy utworzenia Republiki Czechosłowackiej.

[more]

Obrady Dolnośląsko - Saksońskiej Grupy Roboczej

Dodano: 29-10-2018

Gospodarka, rolnictwo, środowisko, kultura, edukacja, transport, praca i zagospodarowanie przestrzenne - rozmowy nt. dolnośląsko - saksońskiej współpracy w tych dziedzinach wypełniły obrady grupy roboczej, która spotkała się już po raz osiemnasty.

[more]

Delegacja gospodarcza z Luksemburga na Dolnym Śląsku

Dodano: 28-09-2018

Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa spotkał się w Urzędzie Marszałkowskim z oficjalną delegacją przedsiębiorców z Luksemburga pod przewodnictwem Pana Conrada Brucha, Ambasadora Luksemburga w Polsce , Pana Krzysztofa Bramorskiego, Konsula Honorowego Luksemburga oraz Pana Jeannota Erpeldinga, Dyrektora Zarządzającego Luksemburskiej Izby Handlowej. W spotkaniu uczestniczył także Karol Przywara, Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

[more]

Dolny Śląsk będzie współpracował z Krajem Środkowoczeskim

Dodano: 20-09-2018

Dziś we wrocławskim ratuszu marszałek Cezary Przybylski, wraz z Hetmanem Kraju Środkowoczeskiego Jaroslavą Pokorną Jermanovą, podpisali porozumienie o współpracy obu regionów. To kolejny przykład doskonałej współpracy jaką mamy z naszym południowym sąsiadem.

[more]

15 lat razem - jubileusz współpracy z Czechami

Dodano: 14-09-2018

Województwo Dolnośląskie oraz Kraje Liberecki, Kralovohradecki i Pardubicki świętują 15 lat współpracy. W ramach projektu „15 lat razem” zorganizowana została konferencja, która poświęcona została zrealizowanym projektom oraz aktywności na polsko-czeskim pograniczu i planom dalszej współpracy.

[more]

LandesSportBund Niedersachsen z wizytą we Wrocławiu

Dodano: 05-09-2018

Piątek 31 sierpnia był kolejnym dniem wizyty przedstawicielek Związku Sportowego Landu Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku, który w tym roku jest gospodarzem całorocznych obchodów jubileuszu 25-lecia współpracy między dwoma regionami. Po czwartkowym spotkaniu poświęconym sytuacji kobiet w Polsce przyszedł czas na sport i rozmowy o doświadczeniach kobiet pełniących kierownicze funkcje w branży sportowej.

[more]