rozmiar czcionki: A | A | A

Rajd kolarski zainaugurował obchody 25 - lecia współpracy Dolny Śląsk - Dolna Saksonia

Dodano: 14-05-2018

W roku 2018 Dolny Śląsk świętuje 25 - lecie współpracy z jednym z niemieckich regionów partnerskich - Dolną Saksonią ze stolicą w Hanowerze.

[more]

Szczyt Partnerstwa Odry w Dreźnie

Dodano: 09-05-2018

Polityka zdrowotna, transgraniczne połączenia kolejowe oraz kwestie związane z funkcjonowaniem regionów w oparciu o środki z unijnego budżetu - to główne tematy poruszane podczas szczytu Partnerstwa Odry w Dreźnie, w której udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Wizyta delegacji Dolnego Śląska w Rzymie

Dodano: 04-05-2018

Zakończyła się oficjalna wizyta w Rzymie delegacji Dolnego Śląska, której przewodniczył marszałek Cezary Przybylski. Celem misji były m.in. spotkania studyjne z włoskimi przedsiębiorcami i samorządowcami. Rozmowy dotyczyły głównie gospodarki - włoskich inwestycji w naszym regionie, udziału polskich firm we włoskich projektach budowlanych, wymiany handlowej pomiędzy przedsiębiorcami i współpracy w zakresie turystyki.

[more]

Misja gospodarcza we Włoszech

Dodano: 30-04-2018

1 maja delegacja Dolnego Śląska wyjeżdża z misją gospodarczą do Rzymu. Przewodniczy jej Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Organizatorami wydarzenia są Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Ambasada RP w Rzymie i Zagraniczne Biuro Handlowe w Mediolanie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

[more]

„Od zamku Frýdlant do zamku Czocha”,

Dodano: 27-04-2018

Odnowa alei czyli symboliczne sadzenie drzew w ramach projektu „Od zamku Frydlant do Zamku Czocha” było jednym z elementów dzisiejszej wizyty przedstawicieli samorządu województwa w Kraju Libereckim. W akcji sadzenia drzewek brał udział marszałek Cezary Przybylski oraz Martin Puta, Hetman Kraju Libereckiego.

[more]

Spotkanie z Hanną Lehtinen, Ambasador Finlandii w Polsce

Dodano: 26-04-2018

W środę 25 kwietnia Pełnomocnik marszałka ds. kontaktów międzynarodowych Krzysztof Bramorski gościł Hannę Lehtinen, Ambasador Republiki Finlandii. Wizyta miała charakter pożegnalny, ponieważ w tym roku ambasador kończy swoją pracę w Polsce.

[more]

Seminarium „Afryka - różnorodność możliwości”

Dodano: 12-04-2018

Prezentacje różnorodności i specyfiki rynków afrykańskich oraz dyskusje o możliwościach inwestycyjnych dolnośląskich firm w krajach afrykańskich wypełniły program seminarium pt. #Africa (a variety of possibilities), które odbyło się 12.04. we Wrocławiu.

[more]