rozmiar czcionki: A | A | A

15 lat razem - jubileusz współpracy z Czechami

Dodano: 14-09-2018

Województwo Dolnośląskie oraz Kraje Liberecki, Kralovohradecki i Pardubicki świętują 15 lat współpracy. W ramach projektu „15 lat razem” zorganizowana została konferencja, która poświęcona została zrealizowanym projektom oraz aktywności na polsko-czeskim pograniczu i planom dalszej współpracy.

[more]

LandesSportBund Niedersachsen z wizytą we Wrocławiu

Dodano: 05-09-2018

Piątek 31 sierpnia był kolejnym dniem wizyty przedstawicielek Związku Sportowego Landu Dolnej Saksonii na Dolnym Śląsku, który w tym roku jest gospodarzem całorocznych obchodów jubileuszu 25-lecia współpracy między dwoma regionami. Po czwartkowym spotkaniu poświęconym sytuacji kobiet w Polsce przyszedł czas na sport i rozmowy o doświadczeniach kobiet pełniących kierownicze funkcje w branży sportowej.

[more]

Ambasador Królestwa Niderlandów z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 17-08-2018

Z oficjalną wizytą na Dolnym Śląsku przebywał dziś Ron van Dartel, ambasador Królestwa Niderlandów w Polsce. Gościa podejmował marszałek Cezary Przybylski.

[more]

LG Chem i nowe miejca pracy w regionie

Dodano: 26-07-2018

Marszałek Cezary Przybylski spotkał się z Prezesem LG Chem Wrocław Energy Shim In Yongiem. Koncern realizuje obecnie na Dolnym Śląsku jedną z największych inwestycji ostatnich 15 lat. To budowa pierwszej w tej części świata fabryki baterii do samochodów elektrycznych.

[more]

Konsul Niemiec kończy misję na Dolnym Śląsku

Dodano: 26-07-2018

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego gościł w Urzędzie Marszałkowskim Panią Ulrike Knotz, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli również Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Karol Przywara - Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą. Była to pożegnalna wizyta Pani Konsul, która kończy swoją misję dyplomatyczną na Dolnym Śląsku.

[more]

Sejmik uchwalił rezolucję dotycząca X Rocznicy wybuchu wojny w Gruzji w 2008 roku

Dodano: 19-07-2018

W sierpniu mija 10 lat od tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Gruzji. Rosyjska agresja na gruzińskie regiony rozpoczęła trwającą do dziś okupację terenów wchodzących w skład terytorium Gruzji, w tym część historycznych regionów Kartli Wewnętrznej i Regionu Cchinwali.

[more]

Wizyta na Dolnym Śląsku młodzieży z Rosji w ramach projektu edukacyjnego

Dodano: 06-07-2018

W dniach 24.06 - 08.07.2018 r. odbyła się 15. edycja projektu edukacyjnego organizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Administrację Gubernatora Obwodu Leningradzkiego, przy wsparciu placówek dyplomatycznych obu państw.

[more]