rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta młodzieży z Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 10-10-2019

W dniach 8-15 października z wizytą na Dolnym Śląsku przebywa 14 osobowa grupa młodzieży z partnerskiej Autonomicznej Republiki Adżarii (Gruzja) wraz z opiekunami. Są to laureaci konkursu wiedzy o Polsce i Dolnym Śląsku przeprowadzonym wśród uczniów adżarskich szkół przez Ministerstwo Edukacji i Kultury Adżarii. Z młodzieżą spotkał się marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Nagroda Kulturalna Śląska 2019

Dodano: 30-09-2019

Profesor Zbigniew Horbowy, Helmut Goebel oraz Stowarzyszenie Pielęgnacji Kultury i Sztuki Śląska zostali uhonorowani tegoroczną Nagrodą Kulturalną Śląska. W uroczystej gali wręczenia nagrody wziął udział Michał Bobowiec – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Ceremonia odbyła się w niemieckim mieście Wolfenbüttel w Kraju Związkowym Dolna Saksonia.

[more]

Gruzińska delegacja z wizytą na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-09-2019

Zacieśnia się współpraca między Dolnym Śląskiem i Gruzją. Dziś we Wrocławiu swoją działalność rozpoczyna Konsulat Honorowy Gruzji. Na uroczyste otwarcie placówki do stolicy naszego regionu przybyła oficjalna delegacja gruzińskiej Autonomicznej Republiki Adżarii.

[more]

Wizyta partnerów z chińskiej prowincji Anhui

Dodano: 16-09-2019

Na Dolnym Śląsku gości delegacja z chińskiego Anhui - partnerskiej prowincji naszego regionu. Przedstawiciele miasta Huangshan spotkali się dziś z marszałkiem Cezarym Przybylskim.

[more]

Współpraca w dziedzinie sportu Dolny Śląsk - Dolna Saksonia

Dodano: 11-09-2019

„Women in leadership” to hasło przewodnie współpracy w obszarze zarządzania sportem i wymiany między kadrą i kobietami pełniącymi w sporcie kierownicze funkcje.

[more]

Wizyta delegacji Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 09-09-2019

Rozwój obszarów wiejskich, współpraca w obszarze rolnictwa, a także przetwórstwa i produktów regionalnych były głównymi tematami rozmów przebywającej na Dolnym Śląsku delegacji gruzińskiej. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

[more]

Spotkanie z ambasadorem Chorwacji

Dodano: 08-08-2019

O potencjale gospodarczym, naukowym i kulturalnym Dolnego Śląska rozmawiali dzisiaj Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego i JE Tomislav Vidošević - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Chorwacji w Polsce.

[more]