rozmiar czcionki: A | A | A

Dyskutowali o trasie S3

Dodano: 17-01-2020

W domu kultury w Lubawce spotkała się polsko-czeska grupa robocza ds. transportu. Tematem rozmów były postępy w budowie drogi S3/D11. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Martin Červíček - Wicehetman Kraju Kralovohradeckiego, Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele gmin z Polski i Czech, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, GDDKiA i lokalni samorządowcy.

[more]

Dolny Śląsk został podzielony na obwody łowieckie

Dodano: 16-01-2020

Sejmik województwa podjął dziś uchwałę dotyczącą nowego podziału regionu na obwody łowieckie. Przebieg granic można znaleźć na geoportalu, który prezentuje wiele ciekawych map i danych statystycznych z obszaru naszego województwa.

[more]

Wyróżnienia dla górników

Dodano: 16-01-2020

Honorowe odznaczenia wręczone zostały dziś podczas sesji dolnośląskiego sejmiku. Z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego i Andrzeja Jarocha – Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odebrali je przedstawiciele Zakładów Górniczych „Rudna”.

[more]

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Dodano: 14-01-2020

Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś stypendia dla najzdolniejszych uczniów Szkół Podstawowych w Pieńsku oraz Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej. Stypendia przyznane zostały w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych szansą na sukces dzieci i młodzieży w Pieńsku”

[more]

GOING GLOBAL – Dolny Śląsk na rynkach światowych

Dodano: 13-01-2020

Dobra kondycja gospodarcza Dolnego Śląska i jego wysokie wyniki w rankingach ekonomicznych są rezultatem wielu czynników. Jednym z nich z pewnością jest sprawna realizacja strategii rozwoju regionu, a także umiejętnie prowadzona dyplomacja gospodarcza. Właśnie ta ostatnia była tematem dzisiejszej konferencji prasowej marszałka Cezarego Przybylskiego.

[more]

Czernickie Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami

Dodano: 13-01-2020

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach, z inicjatywy gminy Czernica, odbyło się Forum Integracji Osób z Niepełnosprawnościami. Na zaproszenie wójta Włodzimierza Chlebosza odpowiedzieli reprezentanci samorządów i organizacji pozarządowych. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W forum uczestniczyli: Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska, Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami i Agnieszka Kowol,...

[more]

Ambasador Armenii gościem wicemarszałka Grzegorza Macko

Dodano: 09-01-2020

Samvel Mkrtchian, Ambasador Armenii w Polsce, po raz pierwszy odwiedził Dolny Śląsk. Tematami rozmów były turystyka, gospodarka, a także możliwości rozwinięcia współpracy międzyregionalnej między Polską i Armenią. Gospodarzem spotkania był wicemarszałek Grzegorz Macko.

[more]