rozmiar czcionki: A | A | A

Życzenia świąteczne

Dodano: 19-04-2019

Szanowni Państwo, w imieniu własnym oraz Zarządu Województwa Dolnośląskiego składam życzenia spokojnych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech zbliżające się Święta upłyną w atmosferze wzajemnej życzliwości i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.   Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego

[more]

Nowy oddział dla chorych na nowotwory skóry

Dodano: 18-04-2019

Statystycznie około 300 Dolnoślązaków rocznie diagnozuje u siebie czerniaka – niebezpieczny nowotwór skóry. W skali całego kraju takich zachorowań jest już ponad 4000. Dziś w podległym samorządowi województwa Dolnośląskim Centrum Onkologii otwarto Oddział Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków – specjalistyczną jednostkę, która zajmie się leczeniem tych schorzeń. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Debatowali o przyszłości Dolnego Śląska

Dodano: 17-04-2019

„Samorząd – Europa – Przyszłość” – to temat VI. Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego, w którym uczestniczyli dziś przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, naukowców, dziennikarzy, przedsiębiorców, ekspertów czy działaczy organizacji pozarządowych.

[more]

Rekordy służb zatrudnienia na Dolnym Śląsku

Dodano: 15-04-2019

Kolejne miliony na walkę z bezrobociem i wykluczeniem społecznym, a także wsparcie rodziców z maluchami, by mogli wrócić do pracy. Te i więcej wyzwań rynku pracy – ogłosiły władze województwa dolnośląskiego i przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia w poniedziałek, 15 kwietnia w Jeleniej Górze. Specjalne „Briefingi rynku pracy” są organizowane we wszystkich subregionach Dolnego Śląska. Pierwszy z nich zorganizowano 11 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Walki z Bezrobociem we Wrocławiu....

[more]

Blisko milion złotych na wsparcie osób niepełnosprawnych

Dodano: 15-04-2019

Za nami rozstrzygnięcie konkursu dzięki któremu aż 800 tysięcy złotych trafi do osób z niepełnosprawnościami. Wyniki ogłosił dziś wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Wielka debata o Dolnym Śląsku

Dodano: 15-04-2019

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, którego tematem będzie „Samorząd – Europa – Przyszłość”.

[more]

Park&Ride w Ścinawie

Dodano: 12-04-2019

Nowoczesny parking w kształcie statku z wyznaczonymi 122 miejscami, stacją wypożyczania rowerów, przystankiem komunikacji zbiorowej, a także toaletami publicznymi i natryskiem – tak wygląda otwarty dziś parking Park&Ride w Ścinawie. W otwarciu inwestycji uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]