rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Turystyczne w Wojanowie

Dodano: 11-10-2019

O tym jak aktywna turystyka wpływa na rozwój gmin, a także o zarządzaniu zasobami ludzkimi, problemach branży turystycznej i perspektywach jej rozwoju dyskutowano dziś podczas Forum Turystycznego pn. „Turystyka Pogranicza Karkonoszy, Gór Izerskich i Łużyc”. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Bolesławiec będzie miał elektryczne autobusy

Dodano: 10-10-2019

Dwa nowe ekologiczne autobusy dołączą do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bolesławcu. Pojazdy wraz z niezbędną infrastrukturą zostaną zakupione dzięki dofinansowaniu z samorządu województwa, który przekazał na ten cel 3,4 mln zł.

[more]

Nowa oferta kolejowa dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego

Dodano: 10-10-2019

W Głogowie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nowe oferty przewozowe. Samorząd Województwa Dolnośląskiego reprezentował Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa.

[more]

Nowy Dolnośląski Szpital Onkologiczny

Dodano: 10-10-2019

Powstanie program funkcjonalno-użytkowy dla nowego szpitala onkologiczno-pulmunologiczno-hematologicznego we Wrocławiu. Dzięki temu dokumentowi generalny wykonawca inwestycji dostanie szczegółowe wytyczne w zakresie zaprojektowania i technicznej budowy szpitala. O ogłoszonym właśnie przetargu poinformowali marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[more]

Wizyta młodzieży z Autonomicznej Republiki Adżarii

Dodano: 10-10-2019

W dniach 8-15 października z wizytą na Dolnym Śląsku przebywa 14 osobowa grupa młodzieży z partnerskiej Autonomicznej Republiki Adżarii (Gruzja) wraz z opiekunami. Są to laureaci konkursu wiedzy o Polsce i Dolnym Śląsku przeprowadzonym wśród uczniów adżarskich szkół przez Ministerstwo Edukacji i Kultury Adżarii. Z młodzieżą spotkał się marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Dolnośląskie Małe Granty

Dodano: 09-10-2019

Za nami uroczysta gala, podczas której wyróżniono najciekawsze projekty realizowane w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Ponad 700 nowych miejsc w żłobkach i klubach malucha

Dodano: 09-10-2019

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zakończył kolejny konkurs na utworzenie nowych żłobków i miejsc w istniejących już placówkach na Dolnym Śląsku. Dziś beneficjenci z Dolnego Śląska wzięli udział we Wrocławiu w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Blisko 45 mln zł pozwoli na utworzenie 729 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych.

[more]