rozmiar czcionki: A | A | A

Żłobek "Wojtusiowa Kraina" w Wojciechowie już czeka na maluchy!

30.01.2019 11:25 11:25

Już od 1 lutego dzieci z Wojciechowa i okolic będą mogły korzystać z nowego żłobka „Wojtusiowa Kraina”. W uroczystym otwarciu placówki udział wziął marszałek Cezary Przybylski.

Żłobek powstał przy istniejącym przedszkolu w Wojciechowie i znajdzie się w nim miejsce dla 25 maluchów. Na uruchomienie placówki gmina Lubomierz pozyskała fundusze z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch +”. Wartość całego zadania to ok. 860 tysięcy złotych, z czego niemal 500 tysięcy pochodzi z pieniędzy rządowych a reszta z budżetu Gminy Lubomierz.

 

Dzięki funduszom europejskim samorząd Dolnego Śląska także wspiera budowę żłobków w regionie. Na budowę nowych żłobków przeznaczono ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ponad 14,5 mln zł.

Żłobki wybudowano w 7 miejscowościach, tj. w Środzie Śląskiej, Lądku-Zdroju, Pieszycach, Wysokiej, Lutyni, Świerzawie i Gryfowie Śląskim. Ponadto w gminie Trzebnica, w Księginicach, Kuźniczysku i Ligocie, wybudowano świetlice z przeznaczeniem na kluby dziecięce. Przebudowano oraz rozbudowano żłobki w 7 miejscowościach, tj. w Ścinawce Średniej, Jaszkowej Dolnej, Głogowie, Miliczu, Świdnicy, Żarowie oraz we Wrocławiu. Na ten rodzaj projektów przeznaczono 7,2 mln zł. Żłobki zostały również wyposażone w meble i pomoce edukacyjne.

Dzięki realizowanym projektom 687 dzieci skorzysta z opieki w żłobkach w 18 miejscowościach.