rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki!

01.03.2019 13:29 13:29

Plejada polskich podróżników, smaki Dolnego Śląska, wystawcy, którzy pomogą nam zaplanować urlop, a także atrakcyjne konkursy i nagrody – to wszystko czeka na nas na wrocławskim stadionie w ramach Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego! Imprezę otworzyli dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego to wydarzenie, które w ubiegłym zostało wyróżnione odznaczeniem ministerialnym, odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”. Jestem dumny, że od tylu lat możemy wspierać promocję nie tylko naszego regionu, ale również naszego kraju – podkreśla marszałek Cezary Przybylski.


Tuż po otwarciu targów zostały wręczone „Kryształowe Orły”, nagrody za nowe produkty, usługi i pomysły, które są podkreśleniem zasług i wyjątkowości działań w sektorze turystyki. Otrzymali je: Pasieka Zuzia z produktem Miód akacjowy z jeżyną zwany „Kryształem Lubiąża”,  w kategorii Atrakcja turystyczna - Wieże Pogranicza w Prudniku oraz w kategorii Wydarzenie – Dukla Wolf Race, czyli jedyny w Polsce południowo-wschodniej rowerowy wyścig przebiegający przez Krainę Łemków w dzikich zakątkach Beskidu Niskiego.


Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego potrwają od 1 do 3 marca. W programie oprócz Festiwalu Podróżników, podczas którego goście przeniosą nas w najdalsze zakątki świata, będziemy mogli przejść się szlakiem kulinarnym „Smaki Dolnego Śląska” i skosztować naszych regionalnych specjałów. Gotować na żywo będą dla Państwa najlepsi – finaliści MasterChefa! Weekend należeć będzie do Julki Cymbaluk, Mateusza Zielonki i Martyny Chomackiej. W sobotę zaprezentują potrawy oparte na produktach regionalnych i tradycyjnych, a w niedzielę Mateusz i Martyna zaskoczą wszystkich kuchniami świata.


Nasz region to również idealne miejsce dla sympatyków kultury browarniczej i winiarskiej, bo to właśnie u nas powstała kolejna ciekawa inicjatywa − Dolnośląski Szlak Piwa i Wina – projekt, który dziś oficjalnie otwieramy. Pozwoli on na zwiedzanie Dolnego Śląska z innej perspektywy, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca – zachęca Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Tegoroczne targi to wystawcy z dziesięciu krajów, regiony, gminy, atrakcje turystyczne, hotele, obiekty rekreacyjne, organizatorzy wyjazdów językowych, stowarzyszenia turystyczne, manufaktury, szlaki, uzdrowiska, muzea, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, fundacje oraz wydawnictwa podróżnicze. To z nimi będziecie mogli zaplanować swoje tegoroczne wakacje i spędzić urlop w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie od tego czy będzie to pobyt w Polsce czy za granicą.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Kogo spotkamy na stoisku UMWD? Przez weekend prezentować będą się: Partnerstwo Kaczawskie, Uzdrowisko Lądek-Długopole, Huta Julia, Koleje Dolnośląskie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Turystyczna 13, Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej, Kraj Kralowohradecki – Czechy, Adżaria – Gruzja oraz Dolny Śląsk.


Przez cały czas trwania targów będą trwały konkursy naszych wystawców, którzy przygotowali dla Was bilety do: Muzeum Pana Tadeusza, Galerii Sztuki Filmowej - Movie Gate, Muzeum Narodowego, Opery Wrocławskiej, Kolejkowa, Juraparku Krasiejów i Energylandii. Firma Balloon Expedition przeprowadzi konkurs z niesamowitą nagrodą - lotem balonem nad Dolnym Śląskiem. Fjord Line przekaże szczęśliwcom voucher na rejs i pobyt w Norwegii. Florczyk Travel agent generalny Stena Line również w tym roku nie zawiedzie – do wygrania będzie rejs do Szwecji!


Kolejny raz przygotowaliśmy dla Was Grę Targową, w której może wziąć udział każdy odwiedzający targi. W sobotę i niedzielę, przy zakupie biletów otrzymacie mapę MTT Wrocław. Odwiedzając zaznaczone stoiska i rozwiązując zagadki, macie szansę na wygranie pobytów weekendowych dla dwóch osób. Każda wypełniona mapa to szansa na nagrodę główną.


Coś dla siebie znajdą również najmłodsi podróżnicy. W strefie atrakcji będą na nich czekały m.in. magnetyczne puzzle, stroje z różnych stron świata, instrumenty, kolorowanki, łamigłówki, warsztaty dotyczące archeologii i odkryć, warsztaty ceramiczne, paintball laserowy, team building i przeciąganie na skrzynkach, a także wiele nagród!


Dotarcie na MTT Wrocław ułatwią Koleje Dolnośląskie, które na czas trwania targów przygotowały specjalną promocję. Dla uczestników przejazd pociągiem będzie o 50% tańszy. Wystarczy okazać bilet kolejowy do Wrocławia oraz bilet wstępu na MTT podczas podróży powrotnej i do domu wrócić za darmo. Pamiętajcie, że promocja obowiązuje tylko na bilety normalne i nie łączy się z promocjami handlowymi.


PROGRAM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO