rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta z Kraju Środkowoczeskiego

04.03.2019 09:30 09:30

1 marca br. delegacja z Kraju Środkowoczeskiego (Republika Czeska) odwiedziła Dolny Śląsk. Celem wizyty był udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych organizowanych na Stadionie we Wrocławiu. Kraj Środkowoczeski prezentował swoją ofertę turystyczną podczas tego wydarzenia. Oprócz udziału w MTT 2019 delegacja uczestniczyła w spotkaniach zorganizowanych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Martin Draxler, Członek Zarządu Kraju Środkowoczeskiego, który przewodniczył delegacji z czeskiego regionu, spotkał się z Michałem Bobowcem, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Podczas spotkania omawiano wspólne inicjatywy w dziedzinach sportu, turystyki oraz promocji Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina w Republice Czeskiej. Zadeklarowano intensyfikację działań podejmowanych w ramach porozumienia o współpracy podpisanego we wrześniu 2018 roku we Wrocławiu. Strona czeska zapraszała do udziału w wydarzeniach sportowych w Kraju Środkowoczeskim oraz Festiwalu Piwa w czerwcu 2019 roku w czeskim regionie. Festiwal Dobrego Piwa to wydarzenie we Wrocławiu, podczas którego firmy piwowarskie z Kraju Środkowoczeskiego będą miały okazję wymienić się doświadczeniami z małymi browarami z Dolnego Śląska.


W spotkaniu uczestniczyli Martin Draxler – Członek zarządu Kraju Środkowoczeskiego odpowiedzialny za rozwój regionalny, sport i turystykę, Michał Bobowiec – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Stanislav Dvořák – Derektor Departamentu Rozwoju Regionalnego, Josef Řihák – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą oraz Protokołu oraz Wojciech Biliński -Dyrektor Departamentu Rozwoju Społecznego i Rynku Pracy, Karol Przywara – Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą, Agnieszka Goranin – główny specjalista w Wydziale Współpracy z Zagranicą.


Delegacja spotkała się także z Bartoszem Bartniczakiem, Dyrektorem EUWT NOVUM Z O.O. oraz Miroslavem Vlasakiem, Zastępcą Dyrektora EUWT NOVUM Z O.O. , aby poznać EUWT NOVUM Z O.O. oraz możliwości działania w ramach tego gremium.