rozmiar czcionki: A | A | A

Wideokonferencja z Autonomiczną Republiką Adżarii

11.05.2020 14:10 14:10

Wymiana informacji o aktualnej sytuacji epidemicznej, działania podjęte wobec kryzysu, a także plany na najbliższą przyszłość – to najważniejsze tematy poruszone podczas wideokonferencji marszałka Cezarego Przybylskiego oraz przedstawicieli Autonomicznej Republiki Adżarii.

W rozmowie uczestniczyli również m.in. wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz Tornike Rizhvadze -  Przewodniczący Rządu Autonomicznej Republiki Adżarii i Zaal Mikeladze – Minister Zdrowia I Polityki Społecznej Adżarii.


Głównymi tematami rozmów była aktualna sytuacjia związana z epidemią wirusa SARS-CoV-2 na Dolnym Śląsku i w naszym partnerskim regionie Autonomicznej Republice Adżarii.


- Dolny Śląsk przygotował kompleksową strategię walki z epidemią. Wspieramy szpitale i personel medyczny w regionie, ale również przygotowaliśmy potężny pakiet wsparcia dla dolnoślaskich przedsiębiorców. Chcemy już dziś reagować na sytuację kryzysową tak, aby utrzymać wysoką dynamikę rozwoju regionu – mówił podczas rozmowy marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.


Najnowsze prognozy wskazują na wysokie zagrożenie dla wewnętrznego rozprzestrzeniania się epidemii w Gruzji w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Z tego powodu Parlament Gruzji zdecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego w całym kraju do 22 maja. Rząd jednocześnie pracuje nad programem powrotu do normalnego życia opracowując plan stopniowego otwierania gospodarki w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Ograniczenia będą znoszone w dwutygodniowych odstępach w zależności od kształtowania się sytuacji epidemicznej w kraju.