rozmiar czcionki: A | A | A

W Legnicy nauka w nowoczesnych warunkach

31.08.2017 14:24 14:24

Jeszcze w tym roku do 21 szkół w Legnicy trafi nowoczesny sprzęt naukowo-dydaktyczny. Nowe wyposażenie zostanie zakupione dzięki wsparciu samorządu województwa, który przekazał na ten cel ponad 1,5 mln zł. Dziś marszałek Cezary Przybylski podpisał w tej sprawie umowę z prezydentem Legnicy, Tadeuszem Krzakowskim.

Z nowoczesnych pomocy naukowo-dydaktycznych, sprzętu specjalistycznego i mebli będą korzystać uczniowie oraz nauczyciele 13 szkół podstawowych i 8 gimnazjów na terenie Legnicy. W sumie nowe wyposażenie znajdzie się w 47 pracowniach szkolnych, m.in. matematycznych, przyrodniczych, komputerowych, geograficznych, fizycznych i chemicznych. Dodatkowo, w szkołach do których uczęszczają uczniowie niepełnosprawni zostaną zakupione zestawy komputerowe ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzenia typu „schodołaz”.

Wartość całego wyposażenia, które do końca listopada znajdzie się w legnickich szkołach to ponad 2 mln zł. Inwestycja nie byłaby możliwa bez pomocy ze strony marszałka województwa, który dofinansował zakup kwotą ok. 1,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska na lata 2014-2020.