rozmiar czcionki: A | A | A

W Jeleniej Górze nauka zawodu na nowoczesnym sprzęcie

23.06.2017 13:03 13:03

Drukarka 3D, piec do wypalania szkła artystycznego, naświetlarka UV, stoły bezcieniowe – to tylko niektóre z profesjonalnych sprzętów, na których już niedługo uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze będą uczyli się zawodu. Zakup nowoczesnych urządzeń będzie możliwy dzięki wsparciu ze strony marszałka Cezarego Przybylskiego, który przekazał na ten cel ponad 560 tys. zł.

W sumie placówka ma zamiar wyposażyć pracownie, w których kształcić się będą przyszli technicy informatyki, organizacji reklamy i technologii drewna oraz uczniowie na kierunkach: malarstwa i rysunku, snycerstwa, rzeźby, szkła artystycznego, kompozycji i multimediów oraz historii sztuki. Wśród zakupionych sprzętów znajdą się m.in. zestawy komputerowe, plotery, aparaty fotograficzne, frezarki, pilarki, wiertarki, sztalugi, deski do rysowania, statywy rzeźbiarskie, formy ceramiczne, grawerka laserowa i telewizory. Do analizy tego, co powinno znaleźć się na wyposażeniu Zespołu Szkół zaangażowano nie tylko nauczycieli placówki, ale również 4 jeleniogórskich pracodawców, którzy współpracują ze szkołą i zatrudniają jej absolwentów.

Co więcej, w ramach inwestycji placówka ma dostosować się do potrzeb uczniów niepełnosprawnych – zakupi schodołaz, urządzenia dla niedosłyszących i notatniki głosowe.

Projekt otrzymał wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Jego całkowity koszt to ponad 660 tys. zł.