rozmiar czcionki: A | A | A

Tysiące Gości na Bolesławieckim Święcie Ceramiki

21.08.2017 07:40 07:40

Znana na całym świecie Ceramika Bolesławiecka to duma nie tylko miasta, ale i całego Dolnego Śląska. Na Dolny Śląsk, do Bolesławca jak co roku przyjechały tysiące gości z różnych stron Polski, Europy i świata, aby uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu, które jest już tradycją regionu.

XXIII Bolesławieckie Święto Ceramiki, w którym jak co roku uczestniczył marszałek Cezary Przybylski, to wiele połączonych ze sobą imprez artystycznych, pokazy ceramicznego kunsztu i ukłon dla pracy rzemieślników. Święto Ceramiki, to wspaniała okazja do promocji ziemi bolesławieckiej i całego naszego regionu.


Od środy do niedzieli (16-20 sierpnia 2017 r.) podczas targów ceramiki użytkowej i artystycznej każdy mógł aktywnie uczestniczyć w tworzeniu wyrobów ceramicznych: tocząc na kole garncarskim, lepiąc w glinie, malując ceramikę pod okiem mistrzów garncarstwa oraz obejrzeć prace artystów plastyków z całego świata. Podczas licznych warsztatów lokalne zakłady rzemieślnicze otwarte są dla publiczności, która ma możliwość obserwowania procesu produkcji ceramiki.


Podczas Święta Ceramiki odbyła się także w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu konferencja z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego na temat rozwoju przemysłu ceramicznego oraz potencjalnego przemysłu miedziowego w oparciu o współpracę międzysektorową dla organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i samorządu lokalnego.