rozmiar czcionki: A | A | A

Święto Ceramiki w Bolesławcu już po raz 25!

19.08.2019 14:42 14:42

Za nami 25. Bolesławieckie Święto Ceramiki! Jak co roku do Bolesławca zjechały tysiące miłośników ręcznie zdobionej ceramiki artystycznej i użytkowej, zaprezentowanej przez ponad 100 wystawców. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych, ciekawych warsztatów i parady glinoludów.

- Święto Ceramiki, które już od ćwierć wieku gości w Bolesławcu, to niewątpliwie jedna z największych tego typu imprez w Europie. Nie dziwi tu więc nikogo obecność gości z różnych zakątków globu. Cieszę się, że przepiękna bolesławiecka ceramika stała się jednym z symboli Dolnego Śląska, rozpoznawalnym na całym świecie – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki trwało od 14 do 18 sierpnia. Organizatorzy imprezy zadbali nie tylko o bogatą ofertę wystawców, ale także ciekawe atrakcje towarzyszące. Na gości czekały m.in. warsztaty tematyczne poświęcone glinie i chodzeniu po ogniu, pokazy garncarstwa historycznego, parada Ceramiczny Karnawał, występy teatralne, silent disco oraz koncerty Sylwii Grzeszczak i Urszuli.