rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd województwa wspiera The World Games 2017 we Wrocławiu

28.06.2017 13:30 13:30

Ponad 4 tys. sportowców ze 100 krajów świata przyjedzie na Dolny Śląsk, by rywalizować podczas Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Samorząd województwa uznając wysoką rangę imprezy oraz jej ogromny potencjał sportowy, społeczny i promocyjny postanowił wesprzeć finansowo organizację imprezy przeznaczając na nią kwotę 5 mln złotych. Dziś marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Iwona Krawczyk oraz prezydent Rafał Dutkiewicz przypieczętowali porozumienie oficjalną umową o współpracy.

Światowe Igrzyska The World Games 2017 rozpoczną się już za niecały miesiąc, 20 lipca. Uczestnicy będą rywalizować w ponad 30 dyscyplinach sportowych na arenach obiektów we Wrocławiu, Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Szymanowie i Trzebnicy.


W Jelczu Laskowicach na hali widowiskowo-sportowej odbędą się zawody w wioślarstwie halowym. W Szymanowie na lotnisku zarządzanym przez Aeroklub Wrocławski zaplanowano 3 konkurencje lotnicze. W Świdnicy na lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach, a także zawody w jeździe figurowej. Natomiast w Trzebnicy w Lesie Bukowym i Parku Zdrojowym odbędzie się bieg na orientację.


The World Games 2017 to wspaniała szansa na upowszechnianie sportu i międzynarodową promocję Wrocławia i Dolnego Śląska. Jako samorząd województwa traktujemy nasz udział w organizacji igrzysk jako naturalną kontynuację i rozszerzenie realizowanej od dawna strategii budowania sportowej marki regionu oraz rozbudowy infrastruktury sportowej w regionie. Dzięki The World Games na Dolnym Śląsku pojawi się tysiące sportowców, setki tysiące fanów, a za pośrednictwem telewizji zawody obejrzą miliony widzów na całym świecie. Trudno dzisiaj o lepszą formę promocji i budowania wizerunku niż właśnie przez sport − mówi marszałek Cezary Przybylski.


Spośród sportów rozgrywanych podczas zawodów są takie, które od dawna są obecne na sportowej mapie naszego regionu, są również takie, które dopiero budują swoją popularność w Polsce i na Dolnym Śląsku.


Dolnośląscy sportowcy odnoszą w wielu sportach reprezentowanych na igrzyskach The World Games znaczące sukcesy. Mamy się czym pochwalić, a zainteresowanie zawodami organizowanymi w ramach igrzysk jest ogromne. Na niektóre z zawodów już dzisiaj brakuje biletów – podkreśla wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Samorząd województwa od kilku lat stara się budować wizerunek regionu przyjaznego i atrakcyjnego dla sportu. Wsparcie dla organizacji imprezy takiej rangi to okazja na potwierdzenie tego dążenia, a jednocześnie ogromna szansa na wykreowanie nowych idoli sportowych dla naszej młodzieży – dodaje.


W ramach przygotowań do organizacji The World Games Dolny Śląsk poprawił swoją infrastrukturę sportową. Powstała m.in. kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich i tor do wyścigów na rolkach we Wrocławiu, wyremontowano wrocławski Stadion Olimpijski oraz lodowisko w Świdnicy.


Co istotne, obiekty sportowe po igrzyskach służyć będą mieszkańcom. Już teraz frekwencja na Stadionie Olimpijskim podczas wyścigów żużlowych czy meczów futbolistów amerykańskich pokazuje, jak potrzebny był remont tego wyjątkowego obiektu. Podobnie jest z kompleksem przy ul. Wejherowskiej, gdzie poza basenem o wymiarach olimpijskich mieszkańcy mogą korzystać z basenów zewnętrznych − mówi Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.