rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszają remonty dróg w siedmiu gminach Dolnego Śląska

27.04.2018 11:30 11:30

W siedmiu gminach Dolnego Śląska samorząd województwa wyremontuje blisko 60 km dróg. Przetargi już za nami, wyłoniono trzech wykonawców robót. Dzisiaj podpisujemy umowy i rozpoczynamy prace – mówił marszałek Cezary Przybylski podczas spotkania w Obornikach Śląskich.

Do remontu zakwalifikowano prawie 60 km dróg wojewódzkich znajdujących się na terenie Milicza, Krośnic, Twardogóry, Prusic, Żmigrodu, Wołowa i Obornik Śląskich. Inwestycje zostały podzielone na cztery zadania, które mają być zakończone jeszcze w tym roku. Pierwsze zadanie będzie prowadzone na trasach nr 448 i 439 w Miliczu, Krośnicach i Twardogórze.

- Wśród inwestycji znalazły się m.in. remont fragmentów nawierzchni między Łąkami i Sułowem, Sułowem i Miłosławicami, Policami i Żeleźnikami oraz Miliczem i Czarnogoździcami. Wykonawcą prac na tych odcinkach została Skanska – mówi marszałek Cezary Przybylski.

W ramach drugiego zadania wyremontowanych zostanie ponad 17 km dróg na terenie Prusic i Żmigrodu, w tym fragment od ul. Wrocławskiej do węzła S5 i dalej do  Kliszkowic. Większe prace zaplanowano także na blisko siedmiokilometrowym odcinku między Strupiną i Rakami, na którym zostanie poprawiony stan nawierzchni.

Kolejne z zadań będzie realizowane wyłącznie na terenie gminy Wołów przez firmę Kobylarnia. Tu wyremontowany zostanie m.in. czterokilometrowy fragment między Wołowem i Lipnicą, cmentarzem i ul. Garwolińską oraz Pełczynem i  Straszowicami.

Ostatnie i jednocześnie największe z zadań obejmie obszar gminy Oborniki Śląskie. Za kwotę 11 mln zł firma Strabag zmodernizuje ponad 21 km dróg. Najdłuższym remontowanym fragmentem będzie ponad siedmiokilometrowy odcinek od Rościsławic do skrzyżowania z drogą nr 342. Poza tym prace modernizacyjne będą prowadzone także na drodze nr 342 między  Wielką Lipą i Osolinem, Wielką Lipą i Obornikami oraz w samych Obornikach  przy skrzyżowaniu z ul. Trzebnicką oraz rondzie Aleksandry Natalii Świat.