rozmiar czcionki: A | A | A

Przebudowa SOR-u w szpitalu im. T Marciniaka

09.12.2019 08:20 08:20

Dzięki dotacji z rezerwy budżetu państwa przeprowadzono przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa 2 we Wrocławiu. Dzięki wprowadzonym zmianom opieka nad pacjentami poprawi się i odbywa się będzie w wygodniejszych dla chorych i medyków pomieszczeniach.

Inwestycja miała na celu zwiększenie funkcjonalności i dostosowanie najczęściej wykorzystywanych w ratowaniu zdrowia i życia pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do oczekiwań lekarzy i pacjentów. Udało się ją przeprowadzić dzięki uruchomieniu rezerwy z budżetu państwa. Szpital im. Marciniaka otrzymał na ten cel – za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego –dotację w wysokości 625.191,93 złotych. W sprawę pozyskania tych środków zaangażował wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Spółka „Nowy Szpital Wojewódzki” sp. z o.o., zarządca obiektu szpitala przy ul. Gen. Fieldorfa, pełniła w procesie przebudowy rolę inwestora zastępczego, czuwając nad prawidłowym i terminowym przebiegiem wszystkich prac. Umowę z wykonawcą podpisano 14 października, a już następnego dnia rozpoczęły się prace budowlane. Ich zakończenie nastąpiło 20 listopada, a końcowy odbiór wykonanych prac nastąpił 22 tego samego miesiąca.. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 765.614,30 zł.