rozmiar czcionki: A | A | A

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm

27.06.2018 14:21 14:21

W Jeleniej Górze odbyło się dziś pierwsze Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm poświęconemu energii odnawialnej i nowym trendom w turystyce. Forum było okazją dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw do prezentacji swoich możliwości, wymiany doświadczeń z branżą sąsiadujących krajów oraz pozyskania nowych kontaktów handlowych.

- Bardzo cieszy mnie inicjatywa Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, organizatora dzisiejszego Forum. Jelenia Góra i cały region jeleniogórski to drugi co do wielkości obszar województwa dolnośląskiego z ogromnym potencjałem. To tutaj notowany jest wysoki poziom aktywności gospodarczej mieszkańców i potencjał atrakcyjności inwestycyjnej. Ze środków unijnych, którymi dysponuje samorząd województwa tylko na lata 2014 – 2020 na terenie wszystkich gmin Powiatu Jeleniogórskiego oraz Miasta Jelenia Góra realizowanych jest w sumie 251 projektów za ponad 350 mln zł, a wartość ich dofinansowania to prawie 230 mln zł. Rozwój tego rejonu ma niewątpliwy wpływ na bardzo dobre notowania całego Dolnego Śląska.– relacjonował Marszał Cezary Przybylski.


Podczas Forum przedstawiono m.in.  prezentację:  „Elektromobilność w regionach turystycznych – szanse i zagrożenia”,  „Zielona turystyka” oraz „Trendy  rozwoju turystyki na III dekadę XXI wieku”. Obył się również panel dyskusyjny, podczas którego rozmawiano o  praktycznych doświadczeniach w realizacji instalacji zielonej energii w turystyce. Przedsiębiorcy z Czech, Niemiec i Polski brali również udział w Giełdzie  Kooperacyjnej i spotkaniach B2B.