rozmiar czcionki: A | A | A

Obchody Dnia Województwa Dolnośląskiego

16.10.2017 11:23 11:23

W niedzielę 15 października, na wrocławskim Torze Wyścigów Konnych na Partynicach, odbyły się obchody Dnia Województwa Dolnośląskiego. Wśród licznych atrakcji święta województwa pierwszoplanowe były wyścigi konne.

W głównych gonitwach dnia jeźdźcy powalczyli o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego.


Dla najmłodszych Dolnoślązaków przygotowane zostały warsztaty: obróbki minerałów, wyrobu ceramiki i zdobienia szkła. Równie dużym powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców cieszyły się przejażdżki na kucykach. Wszyscy chętni mogli poddać się bezpłatnym badaniom poziomu cukru we krewi oraz składu chemicznego ciała.


Na Partynicach można było też spotkać zawodników Śląska Wrocław, którzy chętnie fotografowali się z kibicami klubu. Dla łowców autografów była to okazja na zdobycie kolejnych podpisów do swojej kolekcji.


Dolny Śląsk to wspólne dobro, efekt pracy wielu pokoleń, różnych narodowości i kultur. Właśnie dlatego jesteśmy tak wyjątkowi, gościnni i tolerancyjni, otwarci, pomysłowi i kreatywni. Potrafiliśmy i potrafimy korzystać i chwalić się dziedzictwem i dorobkiem naszych przodków i poprzedników, ale mamy już własny wkład pracy w rozwój naszego regionu. Obchody Święta Województwa są okazją do integracji Dolnoślązaków, a także do prezentacji walorów i atutów naszego regionu.