rozmiar czcionki: A | A | A

Nowy sprzęt onkologiczny dla Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej

29.09.2017 10:45 10:45

Marszałek Cezary Przybylski podpisał z Tomaszem Dymytem, Dyrektorem Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej umowę na dofinansowanie w wysokości ok. 2,2 mln zł na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego, dzięki któremu zwiększy się jakość badań onkologicznych.

Przedmiotem Projektu jest wyposażenie Wojewódzkiego Centrum Medycznego Kotliny Jeleniogórskiej  (WCSKJ) w niezbędny sprzęt medyczny. W wyniku realizacji projektu zakupiony zostanie (po 1 szt.): mammograf cyfrowy, mikrotom, mikroskop biologiczny, wirówka cytologiczna, kriostat, wytrząsarka laboratoryjna, wideokolonoskop, myjnia endoskopowa oraz zestaw do wykonywania badań endoskopowych wraz z przeszkoleniem personelu w zakresie użytkowania sprzętu.  Nowo zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas świadczonych przez WCSKJ usług nieodpłatnych (zdrowotnych stacjonarnych i całodobowych na rzecz os. dorosłych) dedykowanych chorobom nowotworowym (zgodnie z umową NFZ).


Przyspieszenie diagnostyki z wykorzystaniem nowoczesnych i niezawodnych sprzętów medycznych na etapie POZ i AOS pozwoli odciążyć szpital, do którego kierowany jest pacjent w trybie pilnym celem ustalenia diagnozy. Nowa technologia sprzętów zwiększy wykrywalności tych nowotworów, dla których struktura stadiów jest najmniej korzystna w województwie dolnośląskim (nowotwór złośliwy trzustki i wątroby, pęcherzyka żółciowego czy układu pokarmowego) a także nowotworów najczęściej występujących, jak nowotwór piersi.
Realizacja projektu w bezpośredni sposób przełoży się na zapewnienie kompleksowej opieki onkologicznej prowadzonej przez WCSKJ i tym samym poprawi jakość świadczeń zdrowotnych na Dolnym Śląsku.