rozmiar czcionki: A | A | A

Najlepsze kluby sportowe zostały nagrodzone!

11.03.2019 10:12 10:12

Samorząd województwa podsumował ubiegłoroczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. Podczas dzisiejszej Gali Sportu Młodzieżowego zostały wręczone nagrody 79 klubom reprezentującym ponad 30 miejscowości z naszego regionu. Łączna pula nagród to niemal 450 tys. zł.

Dolnośląską Galę Sportu Młodzieżowego w Dolnośląskim Centrum Filmowym otworzyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.


To wydarzenie podsumowujące współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży
z Dolnego Śląska w Systemie Sportu Młodzieżowego w 2018 roku. W jego ramach prowadzona jest rywalizacja o Mistrzostwo Polski w kategoriach: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kilkudziesięciu dyscyplinach sportu.


Nagrody dla zawodników są wyrazem naszego uznania za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku oraz za promocję sportu nie tylko w naszym regionie, ale również w całym kraju. Dziękuję sportowcom, trenerom i osobom zaangażowanym w rozwój sportu w dolnośląskich klubach. Mocno kibicuje i trzymam za Was niezmiernie kciuki – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Województwo Dolnośląskie w krajowym współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2018 roku w łącznej klasyfikacji zajęło 4 miejsce. Podczas gali zostały wręczone nagrody finansowe tym klubom z Dolnego Śląska, które szczególnie wyróżniły się w rywalizacji krajowej. Nagrody otrzymało 79 klubów prowadzących szkolenie w 107 sekcjach sportowych. Kluby reprezentują ponad 30 dolnośląskich miejscowości i kilkadziesiąt dyscyplin sportu.

Łączna pula nagród przeznaczona dla klubów to blisko 450 tys. zł.


Wspieranie naszych sportowców będzie dla nas zawsze ogromnie ważne. Chcemy, by nasi dolnośląscy, młodzi zawodnicy mieli doskonałe warunki szkoleniowe oraz treningowe do walki o najlepsze wyniki. Ważne jest również to, jak wiele klubów i gmin bierze udział w rywalizacji sportowej. W aktywności sportowej gmin Dolny Śląsk zajmuje drugie miejsce w kraju – zaznacza Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.


NAGRODZENI