rozmiar czcionki: A | A | A

Nagrody dla najlepszych sportowców

11.12.2019 11:48 11:48

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe 65 zawodnikom i trenerom, medalistom oraz wyróżniającym się zawodnikom najważniejszych imprez sportowych, które odbyły się w 2019 roku. Łączna pula przyznanych nagród to niemal 133 tys. zł. Wręczyli je dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.

− Nagrody sportowe Województwa Dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, za pracę, jaką włożyli zawodnicy i trenerzy w przygotowanie do międzynarodowych zawodów najwyższej rangi, czego wynikiem są osiągnięte przez nich wysokie rezultaty sportowe – zaznacza marszałek Cezary Przybylski.


Wśród 65 laureatów znalazło się 15 trenerów i 50 zawodników z 14 dyscyplin sportowych:  biegu na orientację,  kajakarstwa, karate, kolarstwa, lekkoatletyki, pływania, podnoszenia ciężarów, snookera, tańca, strzelectwa sportowego, szachów, szermierki, taekwon-da, tenisa stołowego.
Nagrody otrzymali m.in.: Lucyna Kornobys – mistrzyni i rekordzistka świata w pchnięciu kulą na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata, Mateusz Rudyk – brązowy medalista mistrzostw świata w sprincie w kolarstwie torowym, członkowie reprezentacji Polski w lekkiej atletyce, która wywalczyła tytuł drużynowych mistrzów Europy, medalistki mistrzostw Europy i świata w tenisie stołowym. 


− Jest to kolejne przyznanie nagród w tym roku, wcześniej zostały przyznane mistrzom i rekordzistom świata w ratownictwie wodnym, sztukach walki, piłkarzom – zwycięzcom turnieju UEFA Region’s Cup oraz laureatom plebiscytu Gazety Wrocławskiej -  mówi Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa.


Łącznie w tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał nagrody sportowe w kwocie 206 tys. zł.