rozmiar czcionki: A | A | A

Mistrzostwa Europy WKKW w Strzegomiu

21.08.2017 15:02 15:02

W dniach 17-20.08.2017 r. po raz pierwszy w Polsce odbyły się Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z burmiestrzem Miasta Strzegomia Zbigniewem Suchytą oraz prezesem Marcinem Konarskim uczestniczyła w ostatnim dniu zmagań jeźdźców oraz ceremonii dekoracji medalistów.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli:


1. Wielka Brytania,
2. Niemcy,
3. Szwecja,


a w klasyfikacji indywidualnej:


1. Ingrid KLIMKE,
2. Michael JUNG,
3. Nicola WILSON.


Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowiego to olimpijska konkurencja jeździecka wspierana przez Międzynarodową Federację Jeździecką. Jest to sprawdzian konia i jeźdźca, o dużym stopniu trudności. Podczas zawodów należy wykonać wszytkie 3 próby tj. próbę ujeżdżania, próbę terenową oraz Parkur z jak najmniejszą liczbą punktów karnych. Uzyskany wynik w każdej próbie ma bardzo duże znaczenie, ponieważ na ich podstawie wyłaniany jest zwycięzca.


W trakcie Mistrzostw Europy odbywała się 32 Strzegomska Giełda minerałów przy Święcie Granitu. Podczas giełdy można było podziwiać  skamieniałości, minerały oraz bżuterię z topazem, agatem czy też kwarcytem. Wicemarszałek Iwona Krawczyk wręczyłą nagrody w kategorii Minerały Świata.

Foto: Norbert Kowalewski