rozmiar czcionki: A | A | A

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego 2019

22.02.2019 12:28 12:28

Już za tydzień rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego! Dziś podczas konferencji prasowej Michał Bobowiec - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Olczak - Dyrektor MTT oraz Agnieszka Hajbura-Michałowska, Koordynator Festiwalu Kulinarnego opowiedzieli o atrakcjach, jakie na nas będą czekać w ciągu trzech dni trwania targów. Wśród gości znaleźli się również finaliści programu MasterChef: Mateusz Zielonka, Julka Cymbaluk oraz Martyna Chomacka.

Nowe miejsce, nowi wystawcy i zupełnie nowe atrakcje! Z zabytkowej Hali Stulecia przenosimy się na STADION WROCŁAW!


1-3 marca zabieramy Was w podróż dookoła świata. Nasi wystawcy oraz goście specjalni postarają się, aby był to wyjątkowy weekend pełen wrażeń, pięknych opowieści oraz konkursów z nagrodami. MTT Wrocław to wydarzenie, które w roku 2018 zostało wyróżnione odznaczeniem ministerialnym, odznaką honorową "Za zasługi dla turystyki" – cieszymy się, że od tylu lat możemy wspierać promocję Polski!


Już po raz drugi, przy okazji MTT Wrocław, nagrodzimy nowe produkty, usługi i pomysły. Przyznamy nagrody „Kryształowe Orły”. Nagrody te mają być podkreśleniem zasług i wyjątkowości działań w sektorze turystyki. Zostaną przyznane w następujących kategoriach: produkt regionalny, atrakcja turystyczna oraz wydarzenie cykliczne – związane z turystyką lub produktem turystycznym. Do konkursu zgłosić może się każdy - nie trzeba być wystawcą, a do wygrania, w każdej kategorii, stoisko na MTT 2020 – mówi Michał Bobowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.


Tegoroczne targi to wystawcy dziesięciu krajów, regiony, gminy, atrakcje turystyczne, hotele, obiekty rekreacyjne, organizatorzy wyjazdów językowych, stowarzyszenia turystyczne, manufaktury, szlaki, uzdrowiska, muzea, ośrodki wypoczynkowe, biura podróży, fundacje oraz wydawnictwa podróżnicze. To z nimi będziecie mogli zaplanować swoje tegoroczne wakacje i spędzić urlop w najlepszy możliwy sposób. Niezależnie od tego czy będzie to pobyt w Polsce czy za granicą.


Na FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW zaprosiliśmy amatorów i wyczynowców, globtroterów w sile wieku, jak również tych najmłodszych. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata nadal pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą nas w najdalsze zakątki świata (Martynika, Indonezja, Madagaskar, Kuba, Meksyk, Singapur), pokażą nam miejsca w Europie, które stają się coraz bardziej popularne (Macedonia, Albania), opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. I to wszystko w ciągu trzech dni!Nasz festiwal to również GOŚCIE SPECJALNI, których i w tym roku nie zabraknie. Pierwszym znamienitym podróżnikiem jest Aleksander Lwow! Zaczynał od dolnośląskich gór, dotarł aż do najwyższego szczytu Ziemi, autor pierwszego polskiego wejścia na Pumori, zdobywca Kolosa za zdobycie Everestu zimą! To będzie fantastyczna opowieść - o odwadze i niesamowitej sile. Kogo jeszcze spotkacie na MTT Wrocław? Pozwólcie, że przez chwilę potrzymamy Was w tajemnicy. Jedno jest pewne – będzie się działo!


FESTIWAL KULINARNY przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Produkty naszych wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli nietypowych smaków. Zapraszamy kucharzy znanych z ekranów, specjalistów w swojej dziedzinie, których dania to małe dzieła sztuki.


Podczas XI edycji targów chcielibyśmy jak najlepiej pokazać Dolny Śląsk, ale nie taki typowy, skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Pójdziemy trochę dalej, bo zaprezentujemy różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez mieszkańców i szefów kuchni dolnośląskich restauracji. Szlak kulinarny Smaki Dolnego Śląska odkryje przed Wami zapomniane produkty i odtworzy dawne receptury− podkreśla Michał Bobowiec.

Nasz region to również idealne miejsce dla sympatyków kultury browarniczej i winiarskiej, bo to właśnie u nas powstała właśnie kolejna ciekawa inicjatywa - Dolnośląski Szlak Piwa i Wina! Pozwoli on na zwiedzanie Dolnego Śląska z innej perspektywy, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca. Podczas MTT Wrocław będzie miało miejsce oficjalne otwarcie projektu połączone z konferencją prasową. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!

W tym roku połączymy kulinaria i podróże! Dzięki Outway Adventures, organizatorom wyjazdów w miejsca nieoczywiste, często trudno dostępne i wymagające, gdzie poza podziwianiem świata, można wziąć udział w warsztatach kulinarnych. A co powiecie na podróże kulinarne pod czujnym okiem finalistów programu MasterChef? Brzmi świetnie! Weekend należeć będzie do Julki Cymbaluk, Mateusza Zielonki i Martyny Chomackiej! W sobotę zaprezentują potrawy oparte na produktach regionalnych i tradycyjnych, a w niedzielę zaskoczą wszystkich kuchniami świata.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Stoisko UMWD zgromadzi najciekawsze atrakcje Dolnego Śląska i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu, który jest przecież wyjątkowy i absolutnie piękny. W imieniu samorządu województwa serdecznie zapraszamy na Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu oraz oczywiście na odkrywanie Dolnego Śląska – zachęca Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


STREFA ATRAKCJI to przede wszystkim miejsce dla najmłodszych, ale dorośli również znajdą tam coś dla siebie! Stoisko Wioski Świata przeprowadzi warsztaty dotyczące archeologii i odkryć, dzieci będą mogły poznać codzienne życie w wiosce w głębi dżungli, poruszany będzie też problem dostępu do wody i edukacji. Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie kolejny już raz zawita na MTT Wrocław. W strefie animacyjnej dzieci sprawdzą swoją zwinność, spryt i refleks. W strefie plastycznej będzie można wykonać kreatywne pamiątki i zabrać je do domu. Nie zabraknie także Koziołka Matołka! Wrocławskie Kolejkowo, w którym świat jest 25 razy mniejszy od tego realnego. Na Stadionie Wrocław zobaczycie makiety prezentujące kamienice wrocławskiego rynku, nasyp przy Bogusławskiego, Dworzec Świebodzki, stację na Brochowie, nieistniejącego już szkieletora, najsłynniejszy neon we Wrocławiu i wiele innych obiektów z Dolnego Śląska. Wśród atrakcji pojawi się również Jurapark Krasiejów - muzeum paleontologiczne połączone z parkiem rozrywki

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. W piątek szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy spotkania ze specjalistami w dziedzinie prawa i turystyki. Wśród prelegentów pojawi się Fundacja Go’n’Act, która poruszy bardzo ważne tematy dotyczące odpowiedzialnej turystyki, wolontariatu zagranicznego w krajach globalnego Południa oraz formach niesienia pomocy za granicą. Dla uczniów i studentów przygotowaliśmy natomiast warsztaty o pracy w turystyce. Jeżeli myślicie o pracy w charakterze animatora, pilota czy rezydenta to spotkanie będzie właśnie dla Was!


Na MTT Wrocław powraca również GoBlog! Spotkania dla blogerów i branży, podczas których porozmawiamy o wartości współpracy z twórcami internetowymi i przyszłości tego kierunku, jakości usług, etyce blogera i SEO oraz fotografii smartfonowej w podróży. Będzie to doskonała okazja dla wystawców i blogerów, aby spotkać się, wymienić pomysłami i rozpocząć wspólne działania.

Na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego czeka na Was również Sycylijska Przygoda z Radiem Wrocław! To konkurs, który organizujemy wraz z naszym partnerem Trapani.pl. Słuchajcie Radia Wrocław od poniedziałku do piątku, bo do wygrania będzie niezapomniany pobyt na bajecznej, włoskiej wyspie. Aby mieć szansę na zwycięstwo, należy wysłać najciekawsze, najweselsze lub najbardziej oryginalne zdjęcie z podróży. Konkurs na antenie Radia Wrocław codziennie od 25 lutego do 1 marca!Dotarcie na MTT Wrocław ułatwią Wam Koleje Dolnośląskie, które na czas trwania targów przygotowały specjalną promocję! Dla uczestników przejazd pociągiem będzie o 50% tańszy. Wystarczy okazać bilet kolejowy do Wrocławia oraz bilet wstępu na MTT podczas podróży powrotnej i do domu wrócić za darmo! Pamiętajcie, że promocja obowiązuje tylko na bilety normalne i nie łączy się z promocjami handlowymi – dodaje marszałek.


Pomimo tego, że wrocławskie targi trwają tylko trzy dni, mamy dla Was dodatkową ofertę, która trwać będzie w dniach 22 lutego – 10 marca. Turystyczny tydzień na Dolnym Śląsku to idea wspólnej i wzajemnej promocji w dolnośląskich obiektach i atrakcjach turystycznych.  W akcji bierze udział 11 dolnośląskich atrakcji: Twierdza Srebrna Góra, Movie Gate - podziemia Placu Solnego, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Park Wielokulturowy Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Arado - Zaginione Laboratorium Hitlera w Kamiennej Górze, Time Gates – Bramy Czasu w Jeleniej Górze, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Zamek Czocha, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Podziemne Miasto Osówka, Podziemia Zamku Książ w Wałbrzychu. Jest w czym wybierać!


Turystyczny tydzień będzie podzielony na dwie części. Aby skorzystać z promocji, należy  od 22 lutego do 3 marca odwiedzić atrakcje biorące udział w akcji. Odwiedzenie jednej atrakcji to 50% zniżki na MTT Wrocław, natomiast odwiedzenie co najmniej dwóch oznacza dla Was wejście za darmo! Oczywiście wymagane są potwierdzenia zakupu biletów. Druga część akcji trwa w dniach
1 - 10 marca i obejmuje osoby, które uczestniczyły we wrocławskich targach. Na podstawie wejściówek na MTT Wrocław okazanych w kasach poszczególnych obiektów, otrzymacie zniżkę na bilet wstępu. Zachęcamy do odkrywania Dolnego Śląska!

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego!


PROGRAM MIĘDZYNARODOWYCH TARGÓW TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO


1-3 MARCA | STADION WROCŁAW


PIĄTEK | 1.03.2019 | STADION WROCŁAW
10:10 - 10:45 Briefing prasowy z udziałem zaproszonych gości i mediów | SALA FAIR PLAY
10:45 - 11:15 Oficjalne otwarcie MTT 2019 | SCENA GŁÓWNA


FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW | SALA PRASOWA

PIĄTEK | 1 MARCA


10:10 - 11:00     Piotr Kądziela: „Mantra Travel”: Tajlandia - Poznaj gospodarza
11:10 - 12:00     Tina Stęposz: Klub Podróżników "Soliści": Perły północy: Islandia vs Norwegia
12:10 - 13:00     Zofia Bałdyga: Solo w Armenii. Okiem Podróżniczki
13:10 - 14:10     Justyna Mleczak: Macedonia alternatywna: piesza, rowerowa, szlakiem aromatów, win i monastyrów
14:15 - 15:00    Kasia Sałata i Patrycja Hojka: Czy podróżujemy tylko po wyobrażeniach? Refleksje z życia w Indonezji
15:10 - 16:00     Monika Borecka: Poltuguesa- polska Portugalka
16:10 - 17:00     Aleksander Lwow: Moje zimy w Himalajach - Everest, K2, Kangchenjunga, Broad Peak

SOBOTA | 2 MARCA


10:10 - 11:00     Marek Wójciak, Klub Podróżników "Soliści": Kolumbia- nieodkryta perła Ameryki
11:10 - 12:00     Izabela Nowek, Moja Albania: Gdzie jest prawdziwa Albania?
12:10 - 13:00     Dorota i Robert Szyjanowscy: Mangystau - Odlot na skraju depresji
13:10 - 14:10     Rafał Fronia: Anatomia Góry, Osiem Tysięcy Metrów Ponad Marzeniami
14:15 - 15:00    Bartłomiej Sembol: Rozmowa o współczesnej turystyce na podstawie doświadczeń z Madagaskaru i Kuby
15:10 - 16:00     Joanna Lamparska: Egzotyczne podróże po Dolnym Śląsku z Joanną Lamparską
16:10 - 17:00     Adam Miśkiewicz: Autostopem do Singapuru
 
NIEDZIELA | 3 MARCA
10:10 - 11:00     Katarzyna i Asia Kordaszewska: 1,5 dziewczyny, 46 stolic Europy i Rekord Polski
11:10 - 12:00     Piotr Czyszpak i Angelika Latosek: Camino Rowelove, 3350 km rowerem przez Europę
12:10 - 13:00     Piotr Hercog: Hercog Mountain Challenge
13:10 - 14:10    Jakub Porada: Inspirowanie tanimi podróżami po Polsce i Europie na każdą kieszeń
14:15 - 15:00    Jacek i Darwina Matuszczak: Muzugu gdzie jest Twój samochód? Pieszo z Ugandy do Rwandy
15:10 - 16:00     Kinga Bielejec i Damian Gawroński: Kolorowy Meksyk


GOŚCIE KSIĘGARNI PODRÓŻNIKA | STOISKO NR 25

PIĄTEK | 1 MARCA

13:00 – 16:00     Aleksander Lwow

SOBOTA | 2 MARCA


10:00 – 12:00     Hannibal Smoke
13:00 – 14:00     Anna Borecka
14:00 – 16:00     Rafał Fronia
16:00 – 18:00      Joanna Lamparska

NIEDZIELA | 3 MARCA

11:00 – 13:00     Joanną Mielewczyk

WARSZTATY I SZKOLENIA | SALA FAIR PLAY

PIĄTEK | 1 MARCA


10:10 - 10:40    Briefing prasowy
10:50 - 11:50    Magda Szymańska (Go'n'Act): Wolontariat zagraniczny w krajach globalnego Południa
12:00 - 12:50     BSO Prawo & Podatki: Odpowiedzialność i obowiązki organizatora turystyki w świetle nowych przepisów
13:00 - 13:50     Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział we Wrocławiu: Podstawowe zasady ratowania życia
14:00 - 15:00    Szlak Kulinarny Smaki Dolnego Śląska
15:15 - 16:45    Pełnomocnik Marszałka woj. dolnośląskiego Paweł Parus, Stanisław Francuz, Bogusława Kulińska, Bartosz Skrzyński: Dobre praktyki w turystyce osób niepełnosprawnych 

SOBOTA | 2 MARCA

10:10 - 11:00    Anna Borecka: Alpinistka na autostopie
11:10 - 12:00    Fundacja Go'n'Act: Wielokulturowość, czyli świat jest ciekawy (warsztaty dla dzieci)
12:10 - 13:00    Trapani i okolice – magiczne miejsca do odkrycia
13:10 - 14:00    Wrocławskie Wydawnictwo eMKa: Na tropie wrocławskich krasnali (warsztaty dla dzieci)
14:10 - 14:40    3 Zinnen Dolomites – Nowy Resort Narciarski we Włoszech
15:00 - 15:50    Pasieka Zuzia: Warsztaty dla dzieci o pszczołach i pracy pszczelarza
16:00 - 17:00    Magda Szymańska (Go'n'Act): Odpowiedzialna turystyka (dla dorosłych 16+)

NIEDZIELA | 3 MARCA

10:10 - 11:00    Odkryj Amerykę: Jak zaplanowac swój wyjazd do USA
11:15 - 11:45    Anna Martirosyan: Poznaj Armenię
12:00 - 12:50    Alicja Kosińska (Go'n'Act): Wolontariat zagraniczny jako forma niesienia pomocy - hit czy kit?
13:00 - 13:50    Wrocławskie Wydawnictwo eMKa: Na tropie wrocławskich krasnali (warsztaty dla dzieci)
14:00 - 14:50    Anna Wawrykowicz: Odkryj Hiszpanię
15:00 - 15:50    Soliści: Tanie loty. Jak wyszukiwać połączenia, kiedy kupować, co warto wiedzieć?

GO BLOG! 2.0 | SALA KIBICÓW

BRANŻOWY PIĄTEK | 1 MARCA

14:00     Wojciech Tyluś (crolove.pl): Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2018
16:00     Małgorzata Nowakowska (rudazwyboru.pl): BloGÓRsfera – blogowa strona gór

BLOGERSKA SOBOTA | 2 MARCA

11:00     Wojciech Tyluś (crolove.pl): Wyciśnij więcej z Twoich wpisów
12:00    Przedstawienie twórców internetowych
13:00    Spotkanie wystawców z zaproszonymi blogerami
14:30    Magda Szymańska (Fundacja Go’n’Act): Wybrane zagadnienia odpowiedzialnej turystyki – spotkanie dla blogerów, youtuberów i influencerów w branży podróżniczej
15:30    Mariusz Stachowiak (oderwany.com): SMARTFON. Jak tworzyć nim piękne zdjęcia i skutecznie wykorzystać jego inne możliwości w social mediach


Godziny otwarcia targów:
1 MARCA | Piątek | 10:00 – 17:00
2 MARCA | Sobota | 10:00 – 17:00
3 MARCA | Niedziela | 10:00 – 16:00

Ceny biletów:
Bilet jednodniowy / normalny – 15 zł
Bilet jednodniowy / ulgowy – 10 zł*
Karnet dwudniowy / normalny – 20 zł
Karnet dwudniowy / ulgowy – 15 zł
Karnet trzydniowy / normalny – 30 zł
Karnet trzydniowy / ulgowy –20 zł
Bilet grupowy – 8 zł/os. (przy zakupie powyżej 10 biletów)

Bilet z kartą seniora - 8zł (1 dzień) / 15zł (2 dni) / 20zł (3 dni).

Bilet rodzinny 1 dzień - 35 zł
Bilet rodzinny dwudniowy - 50 zł
Bilet rodzinny trzydniowy - 60 zł

Bilet rodzinny: 2 osoby dorosłe + dzieci

*Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studentom, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji oraz osobom niepełnosprawnym.
Dla dzieci do 7. roku życia wstęp darmowy.
Bilety do nabycia w dni targowe w kasach przed wejściem na targi. Płatność w kasach możliwa tylko gotówką.Kontakt dla mediów:
Paulina Muszyńska | 530 337 394 | p.muszynska@mttwroclaw.pl