rozmiar czcionki: A | A | A

Liczyrzepy 2019 wręczone

04.10.2019 23:00 23:00

Za nami kolejna edycja Karkonoskich Spotkań Turystycznych. Tegoroczna, dwudziesta druga już edycja, odbyła się w Pałacu na Wodzie w Staniszowie. Samorząd województwa reprezentował marszałek Cezary Przybylski.

Podczas uroczystego spotkania wręczono nagrody Starosty Jeleniogórskiego – Liczyrzepy 2019 przyznawane za szczególne osiągnięcia w turystyce. Nagrody te są wyrazem podziękowania i szacunku za pracę na rzecz regionu.


- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. Dzięki Wam Dolny Śląsk postrzegany jest jako piękny, malowniczy i atrakcyjny turystycznie region – mówił marszałek Cezary Przybylski.


Najlepszym obiektem hotelarsko – turystycznym wybrano Zamek Karpniki. Laureatem w kategorii za najefektywniejszą promocję został Festiwal Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Mysłakowicach. Letni Festiwal Sztuki ArtSkwer w Szklarskiej Porębie uznano za najlepszy produkt turystyczny. Nagrodą Liczyrzepy w kategorii promocja regionu uhonorowano Dolnośląski Zespół Szkół w Karpaczu. Wójt gminy Jeżów Sudecki Edward Dudek odebrał nagrodę starosty za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim, a  za całokształt działalności na rzecz turystyki Liczyrzepę wręczono Bernardowi Utracie z Kowar.