rozmiar czcionki: A | A | A

Kolejne miliony ze środków unijnych na dolnośląskie żłobki!

08.09.2017 10:18 10:18

Konkurs na utworzenie nowych żłobków oraz kolejnych miejsc w istniejących placówkach został rozstrzygnięty. Wicemarszałek Iwona Krawczyk wraz z dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Ewą Grzebieniak wręczyły wczoraj promesy beneficjentom konkursu.

Blisko 15 mln zł trafi do 17 laureatów konkursu na tworzenie i rozwijanie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by mogli wrócić do pracy.

Unijna dotacja przeznaczane jest na tworzenie oraz wyposażenie nowych żłobków i klubów malucha, uruchomienie dodatkowych miejsc w istniejących już placówkach, organizację zajęć specjalistycznych m.in. z psychologiem, logopedą i fizjoterapeutą, a także na sfinansowanie opieki świadczonej przez opiekunów – tłumaczy wicemarszałek Iwona Krawczyk.

O dotacje mogą się starać między innymi instytucje, stowarzyszenia, fundacje, lokalne samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy, którzy już prowadzą lub zamierzają zorganizować  opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Urząd dofinansuje projekty związane ze stworzeniem klubów malucha, żłobków, ale także z dostosowaniem istniejących obiektów do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.


Do tej pory dofinansowano 43 projekty na łączną kwotę 40,7 mln zł. Dzięki tym pieniądzom powstanie 898 dodatkowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, m.in. w Bolesławcu, Kunicach, Wrocławiu, Oleśnicy, Karpaczu, Strzelinie, Świdnicy, Wałbrzychu, Zgorzelcu, Kątach Wrocławskich, Długołęce, Wiszni Małej, Jeleniej Górze, Osieku, Starych Bogaczowicach, Miękini, Jelczu-Laskowicach, Kątach Wrocławskich, Siechnicach, Sobótce, Długołęce, Czernicy, Kobierzycach, Żórawinie, Obornikach Śląskich Trzebnicy, Głogowie, Miliczu i Jaworze.


Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił już kolejny konkurs na kwotę 27,5 mln zł.


Chcesz  dowiedzieć się więcej o naborze? Napisz do punktu informacyjnego na adres pife@dolnyslask.pl lub bezpośrednio do urzędu pracy promocja@dwup.pl albo zadzwoń pod nr tel. 71 39 74 110 oraz 111. Więcej informacji znajdziesz również na stronie www.rpo.dwup.pl.